DÜNYASon DakikaSuriye

Suriye Halkı Evlerine Dönüyor

Ordu birliklerimizin daha önce İdlib, Hama ve Halep kırsallarında dış güçlere tabi teröristlerden kurtardıkları belde ve köylerden onlarca aile bugün İdlib İlinde teröristlerin bulundukları bölgelerden ayrılıp Ebu el Zuhur Geçidi üzerinden evlerine döndüler.

SANA muhabiri İdlib kırsalının güneydoğu uçlarında yer alan Ebu el Zuhur Geçidinin bugün, teröristlerin bulundukları bölgelerden çıkıp ordunun terörden kurtardıkları belde ve köylerine gitmek için onlarca ailenin geçişine tanık olduğunu belirtti.

Muhabir geçitte bu ailelere gerekli yardımların temin edilmesi ardından İdlib, Hama ve Halep kırsallarında güvenlik ve istikrara kavuşan beldelerindeki evlerine aktarıldıklarını ifade etti.

Muhtelif tür tüm gereksinimleri temin edilen aileler; ordunun terörden kurtarıp istikrarı sağladığı beldelerine dönmekle ve işlerinde üretime başlamak için sabırsızlandıklarını ifade ettiler.

Ebu el Zuhur Geçidi üzerinden daha önce de binlerce aile benzer şekilde evlerine dönüp ordunun temin ettiği güvenlik ve istikrar içinde normal yaşamlarına dönmüşlerdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı