HABERLERSuriye

Suriye Halkı Ordu İçin Kan Bağışı Başlattı

DERA – Vatan ve vatandaşları savunmada üstün fedakarlığı ve şanlı zaferlerine takdirin bir ifadesi olarak bugün Dera Kentinde ordu birliklerine destek amaçlı kan bağışı kampanyası düzenlendi.

kan bağışının ordu birliklerine ek olarak teröristlerin kinci saldırıları sonucunda yaralanan sivil vatandaşlara destek amacı taşıdığını ifade etti. Vali Hanus teröristlerin son birkaç gün içinde ordu birliklerinin karşısında uğratıldıkları büyük kayıpların hıncını sivillerden almaya çalıştıklarına dikkat çekerken, sivil yerleşim alanlarını hedef alan gaddar ve korkak füze saldırılarında geneli çocuk ve kadın onlarca vatandaşın isabet aldığını kaydetti.

Kan bağışı kampanyasında görülen geniş katılımın Dera ve ahalisinin şanlı Suriye ordusuna desteğini gösterdiğine dikkat çeken Vali Hanus; terör saflarına katılanları silahlarını teslim edip af kararından faydalanmaya bir kez daha davet etti.

Baas Partisi Dera İl Başkanı Kemal Atme ise Dera halkının her fırsatta şanlı ordu birliklerine desteklerini ifade ettiklerini kaydederken, bu kampanyaya geniş katılımın bunun bir örneği olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı