DÜNYAMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Suriye halkına yardım için şartlar uygundur

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri bakanı Arap ve Afrika Ülkeleri yardımcısı, Suriye halkına yardım konusunda şartların uygun olduğunu bildirdi.

Mehr haber ajansının bildirdiğine göre İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri bakanı Arap ve Afrika Ülkeleri yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, İran, İsviçre ve Suriye halkına yardım konulu bugün tahran’daki üçlü oturumda, Suriye halkına yardım konusunda İsviçre devletinin çabalarını takdir ederek, bu üçlü oturumun Suriye halkına yardım konusunda çok önemli olduğunu bildirdi.

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri bakanı Arap ve Afrika Ülkeleri yardımcısı bu oturumda Suriye halkına insani yardım ulaştırılması konusunda önemli kararların alındığını hatırlatarak, Suriye halkına yardım ulaştırılması için mevcut şartların çok uygun olduğunu belirtti.

Dün bir heyet başkanlığında İran’a gelen İsviçre insan sever yardımlar başkanı Emanuel Besler, böyle bir oturumu düzenleyenlerin girişiminden dolayı takdir ve teşekkürlerini bildirerek, ülkesinin Suriye’ye yardım gönderilmesi konusunda tamamen insani hedefleri taşıdığını bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı