DÜNYASon DakikaSuriye

Suriye Müftüsü Ahmet Hassun; Suriye’de İslam adına uygulanmakta olan ölüm ve yıkım sadece siyonist ajandalara hizmet ediyor

Suriye Müftüsü Ahmet Bedrettin Hassun; Suriye’de İslam adına uygulanmakta olan ölüm ve yıkımın sadece ve sadece siyonist ajandalara hizmet ettiğini belirtti.

Cezayir’e iş gezisinde bulunan Hassun Cezayir’in doğusundaki bilimsel meclislerle buluşması çerçevesinde Nasır Gazetesine yaptığı açıklamada; ‘demokrasi ve özgürlüğü yayma’ iddialarında bulunan Batılı devletlerin Müslüman gençleri İslam ümmetini yıkmak için bir edat olarak kullandıklarını ifade etti. Hassun bu devletlerin İslam alemi içinde mezhepsel fitneyi körükleyerek kendi siyasi ve ekonomik ajandalarını hayata geçirmeye çalıştıklarına dikkat çekti.

Üç yıldan beri Arap ve İslam aleminde çok sayıda dini ve resmi kuruma sayısız mektuplar gönderdiğini ifade eden Hassun; Ezher Üniversitesi, İslami İşbirliği Teşkilatı ve siyasi liderlerin de aralarında bulunduğu bu kurum ve şahsiyetlerden Suriye’ye silah akışına son vermelerini talep ettiğini söyledi. Hassun bu mektuplarında asılsız yalanlar ve iddialarla beyinleri yıkanıp doğru yoldan saptırılan binlerce gencin kurtarılmasıyla birlikte uzlaşma, sevgi ve barışın desteklenmesi talebinde bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Suriye ve halkını hedef alan savaşta medya yalanlarına dikkat çeken Hassun; Suriye’de mevcut terör örgütleri saflarında 100’den fazla devletten teröristlerin bulunması ve bu teröristlerin işledikleri vahşetlerin tüm bu yalanları deşifre ettiğini söyledi.

Hassun açıklamasında ayrıca İslam aleminin ulemaları ve önde gelenlerini, İslam dininin gerçek ilke ve değerlerini sahiplenmeye, gençleri ve yeni nesilleri gerçek dinle ilgisi olmayan karanlık ve tekfirci ideolojiden korumalarına davet etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı