DÜNYAİNSAN HAKLARISuriye

Suriye Muhalifi teröristler ne zaman sıkışsalar Türkiye yardım elini uzatıyor

Suriye olayı başladığından bu yana Türkiye’nin Muhaliflere olan desteği son hız devam etmektedir.

Türkiye devlet politikası haline getirdiği Suriye muhaliflerine destek ve yardımları devam ettirmede kararlı adımlarlarla ilerlemekte.

Suriye genelinde muhalif teröristlerin yenilgiye uğramaları ve Suriye ordusunun büyük başarıları,Suriye düşmanlarını endişeye sevketmiş gibi görünüyor.Ülkenin büyük kesiminde  hemen hemen bitme noktasında gelen, Uluslar arası terör şebeklerinin ellerindeki stratejik noktaları da kaybetmeleri,terör saflarında büyük bozgunlara neden olmaktadır.

Muhalif teröristler için Suriye topraklarında an itibarı ile tek güvenli bölge Türkiye sınırı kalmıştır.Türkiye’nin, halkın tepkilerine rağmen, Suriye ile savaşmada olan büyük istek ve arzusu sınır bölgelerinde kendini göstermekte ve Türkiye-Suriye sınırı bu açıdan Muhalif teröristler için güvenli geçiş güzergahı,sığınak  olmaktadır.

Suriye devletinin Türkiye ile karşı karşıya gelmek istememesi,Türkiye ile bir savaşın iki ülkenin ve bölgenin kaderi ve geleceği açısından son derece kötü sonuçlara yol açacağına olan inancını,bizzat Cumhurbaşkanı düzeyinde ifade etmesi ve alandaki uygulamalarını da bu minval üzerine bina etmesi Türkiye ve haddizatında desteklemiş olduğu Muhalifleri rahat davranmaya ve cüretkar kararlar verip uygulamaya sevk etmiştir.

Suriye savaş uçaklarının Türkiye sınırına özellikle dikkat ettikleri,yapılan açıklamalarda ve şimdiye kadar sınır hattında cereyan eden hava sahası olaylarında gözlenebilmektedir.Buna karşın Türkiye tarafından Suriye ordusuna karşı bir takım operasyonların olduğu ve bu operasyonların neticesinde Muhalif teröristlerin fayda sağladığı görülebilir.Mesela 17 Eylül 2013 tarihinde keşif uçuşu yapılan bir Suriye Helikopteri düşürülmüş,ve pilotların kafaları Muhalif canilerce kesilmiştir.

Bugün yaşanan ve bir Suriye uçağının düşürülmesi ile sonuçlanan olayda da,Türkiye’nin desteklediği unsurların Suriye ordusu tarafında sıkıştırıldığı ve ağır zaiyatlar verdikleri,ve neticesinde Suriye uçağının Türkiye tarafından vurulduğu iddia edildi.

TÜRKİYE TARAFINDAN VURULAN SURİYE HELİKOPTERİ İLE İLGİLİ HABERLERİMİZ

http://www.islamaktuel.com/manset/turk-jeti-suriye-helikopterini-vurdu.html

http://www.islamaktuel.com/manset/turkiyenin-dusurdugu-helikopterin-pilotlarinin-kafalarini-kestiler.html

http://www.islamaktuel.com/manset/suriyeden-helikopter-aciklamasihelikopter-kesif-ucusu-yapiyorduyanlislikla-turk-hava-sahasina-girdi-ve-uyari-yapilmadan-dusuruldu.html

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı