Küçük ManşetlerMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Suriye: Mursi, Amerikalı-İsrailli komploculara katıldı!

Suriye Dışişleri Bakanlığı, Mısır’ın Suriye’yle diplomatik ilişkilerini kesme kararına tepki olarak, Mursi’yi Amerikalı-İsrailli komplocular mangasının bir parçası diye tanımladı.

Suriye Dışişleri Bakanlığı bir bildiri yayınlıyarak, Mısır’ın Suriye’yle diplomatik ilişkilerini kesme kararı almaya yönelik girişimini kınadı ve onu “yetkisizce” alınan bir karar olarak tanımladı.

“Reuters” haber ajansının bildirdiğine göre, Şam bu bildirisinde ayrıca “Suriye Ordusunun bu ülkenin çeşitli bölgelerinde teröristler karşısında ardı ardına zaferler kazandığı şartlarda Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, Şam’la ilişkilerini tamamen kesme kararı aldıklarını ilan ederek Suriye aleyhindeki Amerikan-İsrailli komplocular mangasına katılmış oldu” diye kaydetti.

Suriye Dışişleri Bakanlığı bu bildirisinin devamında, Kahire’nin bu girişimini yetkisizce ve sorumluluktan uzak bir karar olarak tanımlayıp “Bu girişim Mursi’nin İhvan-ul Muslimin’in isteklerini kabul ettiğini ve Mısır halkının hareketine yönelik iç sorumluluklarından kaçmaya başladığını sergilemektedir” diye vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mursi devrimi yapan halkının yanında olması ve halkının taleplerini yapması gerekirken malesef halkın devrimini çalmış ve halkını dinlemek yerine amerika, israil ve onun uşaklarını dinlemeyi tercih etmiştir. ne talihsizlik daha yakın zamanda mubarek te aynı sebepten halkın balyoz gibi yumruğunu yemişti. Tahminim şudur ki mısırda halk satılık yöneticisini devirmek için yakın veya orta vadede tekrar meydanlara inebilir. Oysa Halkını dinleseydi ne iyi ederdi. çünkü Bu ikinci halk ayaklanmasında üzülerek düşünüyorumki halkın üzerine çok yönlü saldırılar olacaktır. ve çok sayıda güzel insan şehit edilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı