DÜNYAHABERLER

Suriye Ordusu 11 Belde ve Köyü IŞİD’ten Kurtardı

Radikal teröre karşı yeni başarılarında ordu birliklerimiz bugün birçok belde ve köyü terörden kurtarıp ahalilerinin can ve mal güvenliğini temin ederken, dış güçlerin Suriye ve halkına savaşlarında edat olarak kullandıkları teröristleri ciddi kayıplara uğrattı.

Askeri bir kaynak ordu birliklerimizin Halep kırsalında Hanasır Bölgesinin güneyinden İdlib kırsalı Sencar Bölgesinin batısı ve Hama kırsalının Saen Bölgesine kadar uzanan bölgede sıkı çembere alınan IŞİD yuvalarına karşı bugün yine nitelikli operasyonlarla 11 belde ve köyü kurtardıklarını belirtti.

Kaynak Halep kırsalının güneybatısı ve Hama kırsalının da kuzeyinde destekçi güçlerle işbirliği içinde bölgenin coğrafi yapısına uygun silahlarla sürdürülen operasyonlarda Turfavi, Mesada, Kuzey Mreycib, Güney Cedduiye, Kuzey Cedduiye, Barudiye, Merami, Hamdaniye, Resm el Burcus, Nsayriye ve Ebu Kehf belde ve köylerinin radikal çetelerden kurtarıldıklarını ifade etti.

Operasyonlarda öldürülen IŞİD’li çok sayıda teröristin arasında tehlikeli isimlerin tespit edildiğine dikkat çeken kaynak; kurtarılan bölgelerde radikal teröristlerin yok edilmeleri öncesinde özel v ekamu mülklere yerleştirdikleri bomba düzeneklerini etkisizleştirme operasyonlarının başlatıldığını kaydetti.

Günün ilerleyen saatlerinde açıklama yapan askeri bir kaynak ordu birliklerimizin Halep, Hama ve İdlib il idari sınırları arasındaki üçgende artakalan IŞİD yuvalarına karşı operasyonlarında ordu birliklerimizin radikal teröristleri sayı ve ekipmanlarıyla ağır kayıplara uğratmaları ardından 24 belde ve köyde konumlandıklarını belirtti.

Kaynak terörden kurtarılan belde ve köyleri terör mayınları ve bomba düzeneklerinden temizleme operasyonlarının hızlı bir şekilde yürütüldüklerine dikkat çekti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı