HABERLERSuriye

Suriye Ordusu, Amiriye ve Tel Zarazir’in Çoğunluğunu Kontrol Altına Aldı

Halep Kentinin Amiriye ve Tel el-Zerazir Bölgelerinde sahada bulunan askeri bir kaynak; silahlı kuvvetlerin Amiriye Semtinin tamamı ve Tel Zarazir Bölgesinin büyük çoğunluğunu kontrolü altına aldığını belirtti.

silahlı kuvvetler, Halep’in tamamında teröristleri kovalama ve onları yakalama operasyonlarını kararlılık ve azimle sürdüreceğini vurguladı.

 

Öte yandan söz konusu iki bölgede ikamet eden vatandaşlar SANA muhabirine yaptıkları açıklamalarda; kiralık terör gruplarının bölge ahalisi, özel ve kmau mülklere bulundukları her türlü sabotaj ve terör eylemlerini keskin bir dille reddettiklerini ifade ederek u eylemleri kınadıklarını vurguladılar.

 

70 yaşındaki Hamidiye Hamviye adlı bayan; “kahraman silahlı kuvvetlerin, eli kanlı kiralık terör gruplarının estirdikleri terör ve dehşete son verdiler. Bu teröristler bölgede harap ve şiddet estirdiler. Silahlı kuvvetler başka bölgelere kaçan teröristleri en kısa zamanda yakalamalı yada yok etmelidir..” şeklinde konuştu.

 

71 yaşlarındaki Mahmut el-Hasan adlı vatandaş ise; silahlı kuvvetlerin, bölge ahalisinin terör eylemleri neticesinde yaşadıkları acılara son verdiklerini ifade ederek, teröristlerin ordunun geldiğini haber almaları ardından derhal korku ve panikle kaçtıklarını söyledi.

 

Lübnan’dan Sızmaya Çalışan Teröristler Büyük Kayıp Verdiler

 

Silahlı kuvvetler Homs Telkelah kırsalında Suriye-Lübnan sınırı yakınlarından Lübnan topraklarından ülkeye sızmaya çalışan silahlı bir terör gruplarıyla çatışmaya girerek onlara büyük kayıplar verdirdi.

 

Yetkili bir kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada silahlı kuvvetlerin Telkelah kırsalının Halat, Adlin ve Armuta bölgelerinde Lübnan topraklarından ülkeye sızmaya çalışan silahlı terör gruplarıyla çatışmaya girdiğini belirterek çatışmalarda silahlı terör gruplarının büyük kayıplar verdiğini ve bazı teröristlerin Lübnan topraklarına geri kaçmayı başardıklarını ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı