DÜNYAORTADOĞUSon Dakika

Suriye Ordusu Halep’te İlerlemeye Devam Ediyor

Suriye ordusunun el Hikmet medresesi ve 1070 konutlarını kontrol altına almasının ardından Halep’in güneydoğu kırsalında terör örgütlerine karı üstünlük sağladığı ve el Raşidin bölgesine doğru ilerledikleri bildirildi.

Özellikle 1070 konutlarına yönelik operasyonlar ve el Rahim ve Mute tepelerinin kontrol altına alınması ile teröristlerin Halep’in güney doğusundaki ikmal hattının kesildiği belirtilirken Suriye ordusunun el Raşidin ve Han el Asel bölgesine doğru ilerlediği kaydedildi.

Suriye ordusu ve teröristler arasında birçok siteden oluşan 1070 konutlarında şiddetli çatışmaların yaşandığı belirtilirken söz konusu bölgede üç ay süren çatışmalarda ağır hasarların olduğu açıklandı. Terör örgütlerinin söz konusu 1070 konut projesinde yer alan siteleri kendileri için gizli bir karargah olarak kullandıkları belirtilirken site içerisinde gizli geçişler için kullanılan tünellere Suriye ordusunun ilerleyişini zayıflatmak amacıyla bomba düzenekleri yerleştirildiği ifade edildi.

Teröristlerin bölgeyi terk etmeden önce yerleştirdikleri bomba düzeneklerinin Suriye ordusu tarafından imha edildiği kaydedilirken teröristlerin bölgeyi hızlı bir şekilde terk etmeleri sonucunda el Hikmet medresesinin ordu tarafından rahatlıkla ele geçirildiği belirtildi.

Teröristlerin askeri üniversitelere saldırı amacıyla kullandığı el Hikmet medresesinin Suriye ordusu tarafından bir kaç saat içerisinde temizlendiği açıklandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı