DÜNYAORTADOĞUSon Dakika

Suriye Ordusu, Hizbullah ve İran’ın Cesareti Halep’i Büyük Bir Faciadan Kurtardı

Suriye milletvekillerinden Muhammed Celal Derviş, ‘Suriye Ordusunun, Hizbullah’ın ve İran İslam Cumhuriyeti’nin cesareti ve cesur savaşçıları Halep’i büyük bir faciadan kurtardı’ dedi.

Suriye milletvekillerinden Muhammed Celal Derviş İran medyasına verdiği röportajda Halep’e çok hassas ve tehlikeli bir durumun hâkim olduğunu belirterek, Suriye parlamentosundaki son toplantıda Halep’in durumunun incelenmesinin en önemli konu olduğunu söyledi.

Muhammed Celal Derviş terörist grupların dünya istihbarat ve güvenlik servisi desteği olmak üzere bütün araç ve imkanlarla tüm güçlerini ve uşaklarını kullandıklarını belirtti.

Derviş, Rusya Hava kuvvetlerinin Halep’teki görevlerini geciktirmesinin her ne sebeple olursa olsun kabul edilemez olduğunu çünkü bu gecikmenin Halep’te büyük bir faciaya neden olabileceğini ifade etti.

Muhammed Celal Derviş, Suriye Ordusunun, Hizbullah’ın ve İran İslam Cumhuriyeti’nin cesaretinin ve cesur savaşçılarının Halep’i büyük bir faciadan kurtardığını ve savaş meydanındaki kontrolün yeniden ele geçirilmesini sağladığını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı