DÜNYA

Suriye Ordusu İdlib Ve Halep Kırsallarında 3 İnsani Geçit Koridoru Açtı

 Suriye Ordusunun gözetimi altında yetkili cihetler İdlib’in güneydoğusundaki Abu el Duhur, güney kırsalındaki el Habit ve Halep güney kırsalındaki el Hadır bölgesinde, İdlib ve Halep’n güneyinde teröristlerin yayıldığı bölgelerden çıkmak isteyen sivillerin ordunun terörden temizlediği ve kurtardığı bölgelere taşımak üzere insani koridorlar kurdu.

Hama SANA muhabiri, yetkili kurumların bölgede görev yapan ordu birliklerinin işbirliğiyle terörist grupların yayıldığı bölgelerden çıkış yapmak isteyen sivilleri karşılamak için İdlib güney ve güneydoğu kırsallarında kurulan insani geçitler olan Abu el Duhur ve el Habit geçitleri kanalıyla karşılamak için tüm hazırlıkları tamamladıklarını, otobüs, ambulans araçları ile gıda ve diğer maddelerin hazırlandığını ifade etti.

Terörist gruplar geçen Eylül ayının 11’inde yetkili kurumların açtığı Abu el Duhur geçidi kanalıyla sivillerin güvenli bölgelere çıkışlarını engellemiş İdlib’de yayıldıkları bölgelerde canlı kalkan olarak kullanmıştı.

Halep kırsalında ise muhabirin belirttiğine göre yetkili kurumların ordu gözetiminde el Hadır bölgesinde terörist grupların yayıldığı bölgelerden ordunun terörden kurtardığı bölgelere çıkış yapmak isteyen sivilleri karşılamak için bir insani geçit hazırladığına işaret etti.

Teröristlerin yayıldığı bölgelerden bugün Halep güney kırsalındaki el Hadır geçidi kanalıyla onlarca sivil çıkış yaparken, orada görev yapan ordu birliklerinin gözetiminde ildeki yetkili kurumlar ordunun terörden kurtardığı güvenli bölgelere taşımak amacıyla karşılayanlar arasında bulunuyordu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı