DÜNYAİNSAN HAKLARISuriye

Suriye ordusu Lazkiye’de birçok terör grubunu tamamen imha etti

Suriye’nin Lazkiye kırsalında operasyonlarını sürdüren birlikler terör yuvaları ve öbeklenmelerine yönelik baskınlarında RPG roketlerini sakladıkları bir depoyu imha etmekle birlikte aralarında Libya ve Kuveyt uyruklular da bulunan birçok teröristi ölü ve yaralı düşürdü.

Yetkili bir kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada birliklerin Ayn Arap köyünde silahlı terör gruplarına ait silah ve mühimmat yüklü bir aracı yok ederek terör grubu üyelerinden 16 azılı teröristin ölü olarak ele geçirildiğini beyan etti.

Kahraman birliklerin el-Kindasiye köyünde bulunan silahlı bir terör grubunun bütün üyelerini ölü ve yaralı düşürdüğünü ve ifade eden kaynak; ayrıca Deruvşan köyünde çıkan çatışmada da çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğünü aktardı.

Kahraman bir birliğin Reyhaniye köyünde silahlı terör gruplarına ait RPG füzeleri, makineli ve çeşitli silahların yanı sıra teröristlere ait donanım ve mühimmat bulunan bir depoyu imha ettiklerini dile getiren kaynak; aralarında Libyalı ve Kuveytliler de bulunan birçok teröristin ölü olarak ele geçirildiğine işaret etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı