Son DakikaSuriye

Suriye Ordusu Temizlik Operasyonlarına Devam Ediyor,Teröristler Ağır Kayıplar Veriyor

Suriye’nin Hama eyaleti kuzeydoğu kırsalında temizlik operasyonu yapıldı

Suriye’nin Hama eyaleti kuzeydoğu kırsalında temizlik operasyonu kapsamında Al Biyud köyünde 3′ü duçka yüklü 7 araç imha edildi 30 terörist öldürüldü. Al Endarin beldesinde 2 duçka yüklü pikap imha edildi çok sayıda terörist öldürüldü. Kasr Bin Verdan’da 31 terörist öldürüldü. Kasr Bin Verdan çiftlikler bölgesinde 80′den fazla terörist öldürüldü. Dehaş beldesinde onlarca terörist öldürüldü. Um Sırıc beldesinde 18 terörist öldürüldü.Vatandaşlardan evlerini terk edenler dönmeye başladı. Teröristlerin Rakka yolunu artık kontrol etme imkanları neredeyse kalmadı.

Suriye Ordusu Kamışlı Şehrinde Silahlı Teröristlerden 25 Kişiyi Öldürdü

slami davet sitesi dampress sitesine dayanarak verdiği haberde, Suriye ordusu Kamışlı şehrinde, silahlı teröristlere kurduğu pusu sayesinde, teröristlerden 25 kişiyi öldürdü, 15 teröristi de yaraladı.

Suriye Ordusu Lazkiye’nin Sükkeriye Kırsalında Teröristlerin Toplanma Merkezini Bombaladı. 70 Ölü

Lazkiye’nin Sükkeriye kırsalında, teröristlerin toplanma merkezini bombalaması sonucu, 70 terörist öldü, çok sayıda terörist’de yaralandı

Suriye Ordusu Hums’ta Çok Sayıda Teröristi Öldürdü.

Suriye ordusu Hums ve kırsalında çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdi, bazı hücre ve toplanma merkezleriyle büyük miktarda ağır ve hafif silahların bulunduğu bir silah deposunu imha ettiler.

Askeri kaynak SANA’ya açıklamasında, Kusur, Karabis, Curet el-Şiyyah ve Vadi el-Sayih ile Bab Hud’ta Maliye binası yakınında ve el-Guta bahçeliklerinde aralarında keskin nişancıların bulunduğu çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi.

Kaynak, Suriye ordusunun Homs kırsalındaki Rahum, Um Recim ve Saan Köylerinde otomatik silah ve muhtelif cephanenin bulunduğu silah ve cephane deposunun imha edilmesi yanı sıra çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğünü belirtti.

Bu arada suriye ordusu, Telbise-Derviş Garajı- Beyt el-Nebhan- Beyt Raşid ekseninde silahlı terör gruplarıyla girdiği çatışma sonucunda çok sayıda teröristi öldürdü, başka bir askeri birliğin de Baruce Köyü ve Tel-Kelah kırsalını çevreleyen çiftliklerde arama operasyonları sırasında bazı teröristleri etkisiz hale getirdi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı