DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Suriye Ordusu terörü hezimete uğratmaya devam ediyor

 Katliam, gasp, tecavüz ve daha akla hayale bile gelmeyecek insanlık dışı bütün faaliyetleri meslek edinen silahlı terör grupları Suriye ordu birliklerinin karşısında aciz kalıyorlar. Ordu birlikleri  teröre karşı devam eden operasyonları çerçevesinde bugün de onlarca teröristi ölü ve yaralı olarak ele geçirmeyi başardılar.

Halep ve Kırsalında Teröristlere Büyük Kayıplar Verdirildi

Halep ve Kırsalının; Darat Azza, Heriytan, Henderat, Cbeyle, Tel Cebiyn, Andan, el Atarib, Mansura, Kveyres, Resm Abbud, Cdeyde, İzzaz, Sanayi Kenti, Merkez Cezaevi yakınları, Mansura, Hadide, Leyrmon, Şeyh Said, Sükkari, Amriye, Bostan el Kasır, Hanano ve Gençlik Konutları bölge-belde ve köylerinde teröre karşı operasyonların sürdüğünü ifade eden kaynak; buralarda teröristlere büyük kayıplar verdirildiğini belirtti.

Operasyonlar çerçevesinde onlarca teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğüne değinen kaynak ayrıca teröristlere araçların yanı sıra büyük miktarda silah ve mühimmatın imha edildiğini ekledi.

Homs ve Kırsalında Birçok Terör Grubu Yok Edildi

Askeri bir kaynak ordu  birliklerinin Homs Kentinin Bab Hod, Manidiye, Karabis ve Curat el Şeyyah semtlerinde düzenledikleri operasyonlar sonucunda çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürmekle birlikte havzalarında bulunan silah ve mühimmatı imha ettiklerini dile getirdi.

Homs Kırsalının Dar el Kebira, Amriye ve Saan beldelerinde birçok terör grubunun bütün üyeleri ve elebaşlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirildiklerine değinen kaynak; Tedmur-Homs yolu üzerinde bulunan bir askeri teftiş noktasına saldırmaya çalışan silahlı bir terör grubuyla ordu birlikleri arasında meydana gelen çatışmada terör grubunun bütün üyelerinin ölü ve yaralı düştüklerini aktardı.

Kunaytra Kırsalında Terör Grupları Bertaraf Edildi

Kunaytra Kırsalında Tel Şahm ve Sasa Beldeleri arasında Hasno yolu üzerinde silahlı bir terör grubu ile Suriye ordusu arasında çatışma meydana geldiğini ifade eden kaynak; çatışmada terör grubunun tamamen bertaraf edildiğini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı