DÜNYAORTADOĞUSuriye

Suriye Ordusu Terörü Yok Edip Kontrolü Altındaki Alanları Genişletiyor

Suriye Topraklarının Koruyucusu ordu birlikleri belli başlı dış güçlere hizmet eden teröristleri yok etme ve kontrolü altındaki alanları genişletmeye devam ediyor

Suriye Haber ajansının bildirdiğine göre, Askeri bir kaynak ordu birliklerinin Halk Savunma Güçleriyle işbirliği içinde bugün başkent Şam kırsalının güney batısında İsrail’e tabi Nusra Cephesi ve müttefikleri terör örgütlere karşı nitelikli operasyonlarda bulunduklarını belirtti.

Kaynak aralarında saha komutanlarının bulunduğu yüksek sayıda teröristin araç ve ekipmanlarıyla etkisiz hale getirildikleri operasyonlar sonucunda yüksek bir stratejik öneme sahip olan ve Muğr el Mir yamaçlarının yanı sıra Hiyna Bölgesine tepeden bakan Şehap Tepesinin kurtarıldığını kaydetti.

Öldürülen terör elebaşları arasında Nusra Cephesinin sözde Haremun bölge sorumlusu Filistinli ‘Kunan’ lakaplı ‘Ebu Huzeyfa’nın bulunduğuna dikkat çeken kaynak; yaralanan azılı terör ele başlarının arasında da Sami Ramazan ve Ahmet Akko’nun bulunduğunu söyledi.

Kaynak tepenin kontrole alınmasıyla Şam kırsalının güneybatısında Nusra Cephesinin en önemli karargahları sayılan Beyt Cin ve ve Mezraet Beyt Cin Beldelerine ikmal ve desteğin kesilmiş olmasıyla stratejik bir önem taşıdığına dikkat çekti.

Bölgede yerel kaynaklar Kaide Örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesinin yaralanan teröristlerinin bir kısmını İsrail hastanelerinde tedavi etmek üzere işgal altındaki topraklara aktardığını aktardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı