DÜNYAHABERLERORTADOĞUSon DakikaTEKNOLOJİ

Suriye ordusu ve Hizbullah’ın zaferleri

Suriye Ordu birimlerinin Şam kırsalı Kalemun Bölgesinde, Lübnan sınırlarına yakın dağlarda Lübnan direniş güçleriyle işbirliği içinde radikal terör örgütü IŞİD’e karşı savaşını sürdürüyor. Operasyonlarda stratejik öneme sahip mevki ve tepeler IŞİD’ten kurtarılarak ordu kontrolüne geçti. Lübnan el-Ahd internet sitesinin bildirdiğine göre Suriye ordusu ve Lübnan Hizbullah güçleri IŞİD’in mevzilerine yönelik düzenledikleri operasyonlarda Batı Kalemun bölgesinde önemli başarılar elde ettiler ve 3 günlük operasyonlar sırasında iki önemli geçit ile 8 köyü teröristlerin işgalinden kurtardılar.
Suriye ordusu ve Hizbullah ayrıca Beyti Selim ve ez-Zeytuniye şubesini IŞİD teröristlerinden geri aldılar. Öte yandan Rusya terör örgütü IŞİD’e ait 200 teröristi öldürdüklerini Suriye’nin Deyrizor kentinde düzenledikleri hava saldırısında öldürdüklerini açıkladı.
Yapılan açıklamada konvoyda bulunan 20 askeri aracın, aralarında tankların da bulunduğu bazı zırhlı  araçların ve mühimmat taşıyan birçok tırın imha edildiği belirtildi. Rakka ve Batı Humus’ta güç kaybeden IŞİD ağustos ayı  boyunca Deyrizor şehrindeki yapılanmasına odaklanmıştı. Terör örgütüne karşı Deyrizor kentinde kazanılan her hamle bu sebeple stratejik öneme sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı