DÜNYASon DakikaSuriye

Suriye Ordusu Yüzlerce Vatandaşın Terör Bölgelerinden Çıkmalarına YardımEtti

Terör nedeniyle tehcir edilen vatandaşların evlerine dönmeleri ve güven içinde normal yaşamlarını sürdürme amaçlı çabalar kapsamında ordu birlikleri bugün İdlib ve Deyrezzor kırsallarında teröristlerin bulundukları bölgelerden çıkan yüzlerce vatandaşın güvenliğini temin edip evlerine geri dönmelerine yardım etti.

Yetkili bir kaynak SANA’ya açıklamalarında Suriye ordu birliklerinin Rus Koordinasyon Merkezi ile koordinasyon içinde Deyrezzor kırsalında teröristlerin bulundukları bölgelerden çıkan yüzlerce vatandaşı araç ve gereksinimleriyle birlikte güvenliklerini temin edip evlerine dönmelerine yardım ettiğini belirtti. Kaynak sağlık ekiplerinin insani amaçlı olarak açılan Salihiye Geçidi üzerinden ordunun güvenliği temin ettiği bölgelere dönen vatandaşlardan onlarcasına gerekli tıbbi yardımı sunduklarına dikkat çekti.

Terör bölgelerinden çıkıp ordunun güvenliği sağladığı bölgelere gelen vatandaşların büyük çoğunluğunun çocuk ve kadınlardan ibaret olduğunu ifade eden yetkili kaynak; vatandaşların tüm temel gereksinimlerinin temin edildiğini kaydetti.

Diğer yandan yetkili kaynak İdlib kırsalında da insani amaçlı olarak açılan Ebu el Zuhur Geçidinden yüzlerce vatandaşın teröristlerin bulundukları bölgelerden çıktıklarına dikkat çekti.

Söz konusu vatandaşların büyük çoğunluğunun yine kadın ve çocuklardan ibaret olduğunu ifade eden yetkili kaynak; burada da vatandaşlara gerekli tıbbi ve diğer yardımların yapıldığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı