DÜNYAMEDYA ANALİZSuriye

Suriye Ordusunun Firari Askerleri Geri Dönüyor

Teröristlerin yalanlarına kanarak askerlik görevlerinden kaçtıktan sonra şimdi pişman olan ve askerlik görevlerini yerine getirmek isteyenlerin işlemlerini kolaylaştırmakla görevli komisyon çalışmalarını sürdürüyor.

Komisyon; 2013 yılı 70 sayılı karardan faydalanmak için başvuru yapan firari birçok askerin işlemlerini yaparak askerlikten firar etme koşulları ve sebeplerini değerlendirdikten sonra yeniden vatan kucağına dönmelerini sağladı.

Teslim olan firarilerden birisi yaptığı açıklamada köyünde teslim olmak isteyen en az 30 firari bulunduğunu ancak silahlı terör gruplarının tehditlerinden korkmaları nedeniyle şu ana kadar teslim olamadıklarını ifade etti.

Şam Emniyet Müdürlüğünde yetkili bir kaynak; 2013/70 nolu kararname ile ilgili yaptığı açıklamada İçişleri Bakanlığının karardan faydalanmak isteyenlere gerekli bütün kolaylıkların sağlanması yönünde bir talimat yayınladığını dile getirdi.

Öte yandan Devrim Gençlik Birliği Kunaytra, Halep, Homs ve diğer illerdeki şubeleri aracılığıyla 2013/70 nolu af kararnamesinden faydalananlara sağlanan kolaylıkların yanı sıra kararnamenin vatan kucağına dönmek isteyen firariler için büyük bir fırsat olduğuna ışık tutan etkinlikler düzenliyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı