Suriye

Suriye ordusunun operasyonları devam ediyor

Suriye silahlı kuvvetlerinden birlikler masum sivil vatandaşları, kamu ve özel mülkleri tehdit eden, katletme ve sabotaj eylemlerinde bulunan paralı teröristlere karşı operasyonlarını farklı bölgelerde sürdürüyor.

Hacer el-Esvad’ta Operasyonlar Sürüyor

Bu bağlamda Suriye silahlı kuvvetlerinden bir birlik; Şam kırsalına düşen Hacer el-Esvad Bölgesinin el-Halisa Semtinde terör barınaklarına operasyon düzenleyerek onlarcasını eskisiz hale getirdi.

Silahlı kuvvetlerden bir birlik Şam kırsalına düşen Yelda Beldesinde ise; teröristlerin kullandıkları ve çalıntı ilaçlarla doldurulmuş bir saha hastanesi ele geçirdi.

Silahlı Kuvvetlerden bir birlik; Şam kırsalına düşen Sbeyna Bölgesinde en tehlikeli terör gruplarından birini olduğu gibi etkisiz hale getirdi. 

Teröristleri Taşıyan Minibüs İmha Edildi

Halep’te ise Suriye silahlı kuvvetleri Meydan Semtinde teröristlerin taşınmalarında kullanılan bir minibüsü içindeki teröristlerle birlikte etkisiz hale getirdi.

Teröristlerin Toplandıkları Yerlere Nitelikli Operasyon

Suriye silahlı kuvvetlerinden bir başka birlik; Homs kırsalına düşen Resten Kentinin Kehraba Bulvarı yakınlarında teröristlerin toplandıkları yerlere nitelikli operasyon düzenledi.

Bölgeden SANA’ya konuşan yetkili bir kaynak; operasyonda onlarca teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi.

Aynı kaynak; Suriye silahlı kuvvetlerinden bir birliğin Homs Kentinin Babhud ve Hamidiye semtleri arasında silahlı teröristlerle çatışmaya girdiğini belirterek, teröristlerin ölü ve yaralı düşürüldüklerini söyledi.

Bomba Elinde Patladı

Bu arada Dera kırsalına düşen Sahm el-Colan – Celin otoyolu üzerinde bomba düzeneği yerleştirmeye çalışan Abdullah Abdülmuhsin el-Nesan adlı terörist, bombanın elinde patlamasıyla öldü.

Çok Sayıda Terörist ve Duşkalı Araç İmha Edildi

Suriye silahlı kuvvetleri ulusal görevi kapsamında Halep kırsalını eli kanlı silahlı terör gruplarından temizleme operasyonlarını sürdürüyor.

Suriye silahlı kuvvetleri dün, nitelikli bir operasyonda Duşka makineli tüfek monte edilen 15 pikabı tahrip ederek kiralık teröristleri ağır kayıplara uğrattı.

20120915-120931.jpgResmi bir kaynak SANA’ya, Suriye silahlı kuvvetlerinden Bab-Halep yolu üzerinde Duşka makineli, monte edilen 7 aracı içindeki teröristlerle tahrip ederken Ehterin el-Bab yolu üzerinde Duşka makineli tüfek monte edilen 8 araçla birlikte çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdiğini bildirdi.

Suriye silahlı kuvvetleri Cevher Salonu yakınları, el-Rifia Bulvarı, Haydariye’deki çırçır fabrikaları, Meskene belediyesi, Deyr Hafer’deki Arazi Islah Merkezi, el-Neyreb’in kuzeyindeki Buhus’ta Kasr el-Azm okulları yakınlarında düzenlediği bir başka nitelikli operasyonda onlarca teröristi öldürdü.

Suriye silahlı kuvvetleri el-Bab kentinde Halime el-Sadiye Okulu, Gençlik Binası, Adliye ve Vakıflar Merkezi yakınlarında teröristlerin toplanma merkezlerini hedef alarak ağır kayıplara uğrattığını söyledi.

Suriye silahlı kuvvetleri ayrıca, Halep’in Meydan Semtinde çok sayıda terör üssünü tahrip ederken diğer semtlerde teröristlerin izini sürmeye devam ediyor.

20120915-120958.jpgResmi bir kaynak SANA’ya silahlı kuvvetlerimize bağlı birliklerin İstikmal semtini teröristlerden temizlemeye devam ederken teröristlerin karargâh olarak kullandıkları bir binaya baskın düzenlediğini ve ağır kayıplara uğrattığını söyledi.

Suriye silahlı kuvvetlerine bağlı bir başka birlik ise, İstikmal semtindeki Doğum Hastanesi yakınlarında ordu askerlerinin darbelerinden Süleyman el-Halebi bölgesine doğru kaçmaya çalışan silahlı bir terör grubunu hedef alarak elemanlarının bir çoğunu etkisiz hale getirdi.

Bununla birlikte silahlı gruplara destek vermek amacıyla semte girmeye çalışan silah ve mühimmat yüklü bir araç imha edilirken, Ferdus bölgesinde silahlı gruplarla çatışmaya giren silahlı kuvvetler Duşka makineli tüfek monte edilen 3 aracı içindeki teröristlerle imha etti.

Bir başka birlik ise, Bab el-Hadid ve Agyor bulvarlarında gerçekleştirdiği nitelikli operasyonda çok sayıda kiralık teröristi öldürdü.

Diğer yandan Suriye silahlı kuvvetleri Homs’un Sultaniye ve Cobar çiftliklerinde nitelikli operasyonlar gerçekleştirerek el-Ankuri kod adlı Muhammed ve Süleyman el-Kasım, Halit Abdülcelil, Ebu Mudar kod adlı Tunuslu terörist olmak üzere 4 teröristi öldürüp 7’sini yaraladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı