DÜNYAİNSAN HAKLARISon DakikaSuriye

Suriye Ordusunun operasyonları teröristlerin sonu oluyor

 Suriye Ordu Birlikleri dün ülkenin dört bir yanında sürdürdükleri operasyonlar sonucunda onlarca teröristi ölü ve yaralı düşürmekle birlikte terör yuvaları ve toplanma merkezlerine yönelik baskınlarda büyük miktarda silah-mühimmatlarını imha etti.

Halep’te ‘Sözde Şeriat Mahkemeleri’ İmha Edildi

SANA’ya açıklama yapan askeri bir kaynak  silahlı kuvvetlerin Halep’te Şeyh Sait, Han Tuman, Raşidin el Rabia, Anedan, Haddadin, Handerat, Beni Zeyd, Kastello, Assan, Binan, Blas, Azzam, Tadef, Cub Ğabşe, Deyr Hafir, Hreytan ve Kadı Asker bölgelerine ek olarak Kindi Hastanesi yakınları ve Merkez Cezaevi civarında terör yuvaları ve kümelenme yerlerini hedef aldıklarını belirtti.

Kaynak ordu birliklerinin operasyonlarda onlarca teröristi suç edatlarıyla birlikte etkisiz hale getirdiğini ifade ederken, cephane yüklü bir çok araçlarının imha edildiğini aktardı.

Aynı kaynak ordu birliklerinin Bab Kentinde tekfirci ve kiralık teröristlere ait sözde Şeriat Mahkemesi karargahını muhtevalarıyla birlikte imha ettiğini ifade etti.

Ordu birlikleri Halep Kentindeki Seyyit Ali, Akebe ve Selahattin semtlerinde masum sivil vatandaşlara saldırı girişiminde bulunan teröristlere karşı koyduğunu söyleyen kaynak, çatışmalarda saldırganların ağır kayıplara uğratıldıklarını ekledi.

İdlib Kırsalında Cephane Yüklü 14 Araç İmha Edildi

Askeri kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada; Suriye Ordusunun İdlib kırsalının Bzedne ve Sermin köylerinde birçok terör grubunu tüm üyeleriyle ölü ve yaralı düşürdüğünü ifade ederek , ağır makineli silahların yanı sıra muhtelif tür silah-mühimmat yüklü 14 aracı imha ettiğini aktardı.

Kaynak; ordunun İdlib kırsalının Cidar Bkaflun, Kefar Lata, Bzabur, Kefar Taharim, Kefar Necd, Nahle ve Maar Şamşi köy-beldelerine ilaveten İdlib – Harem otoyolu üzerindeki Konserva Fabrikasının batısında terör yuvaları ve toplanma yerlerini hedef alarak, onları sayı ve teçhizatlarıyla ağır kayıplara uğrattığını aktardı.

Homs’ta Bir Çok Terör Grubu Tamamen Etkisiz Hale Getirildi

Askeri bir kaynak ordu birliklerinin Homs Kentinin Karabis Semtindeki Devlet Hastanesi yakınları ve Kusur Semtindeki Hama Caddesinin batısında bir çok terör grubunun tüm üyelerini silah ve araçlarıyla birlikte etkisiz hale getirdiğini belirtti.

Kaynak kırsala düşen Beyt el Ağa Köyünde çok sayıda teröristin 23 mm kalibreli bir uçaksavarla birlikte etkisiz hale getirildiğini aktarırken, Ğasibiye, Dar el Kebire köylerinden Dveyr Köyündeki sivil vatandaşlara saldırı girişiminde bulunan çok sayıda teröristin de ölü yaralı düşürüldüğünü belirtti.

Ordu birliklerimiz Huvla Bölgesindeki Tlas Köyü, Resten Gölü yakınlarındaki Kiysin Körfezi ve Telbise’deki Kabban Bölgesinde onlarca teröristi suç edatları ve araçlarıyla birlikte etkisiz hale getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı