DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Suriye ordusunun teröristlere yönelik operasyonlar aralıksız sürüyor

Suriye ordu birlikleri yurdun muhtelif bölgelerinde hain ve tekfirci terör çetelerini amansız bertaraf etmeye devam ediyor.

Şam Kırsalında Yabancı Uyruklu Teröristler Öldürüldü

Askeri bir kaynak Ordu  birliklerinin Şam Kırsalının Darayya, Zabadani, Mleyha ve Covbar bölgeleri ve çevrelerinde yoğunlaştırdıkları operasyonlar çerçevesinde birçok terör yuvasını imha ettiklerini dile getirdi.

Operasyonlar kapsamında meydana gelen çatışmalarda aralarında Suudi Arabistan ve Yemen uyruklular ve “Nusra Cephesi” isimli terör oluşumuna bağlı elebaşları da bulunan onlarca teröristin ölü ve yaralı olarak ele geçirildiğine dikkat çeken kaynak; ayrıca teröristlere ait büyük miktarda silah ve mühimmatın imha edildiğini ekledi.

Homs Kırsalında Operasyonlar Başarıyla Devam Ediyor

Askeri bir kaynak ordu birliklerimizin Homs kırsalının Resten, Telbise, Havş Hacco, Kuzey Dveyr ve Nasıriye bölgelerinde terör yuvaları, karargahları ve cephaneliklerine yönelik operasyonların başarıyla devam ettiğini belirtti.

Kaynak operasyonlarda tekfirci ve hain birçok teröristin ölü yaralı düşürüldüğünü ifade etti.

Um Asuc Beldesinde Güvenlik ve İstikrar Sağlandı

Ordu birliklerinin Dera Kırsalında teröre karşı operasyonları hiçbir taviz vermeden sürdürdüklerine dikkat çeken kaynak; Sanamin Bölgesinin Um Asuc Beldesinde bulunan bütün teröristlerin bertaraf edilmesiyle güvenlik ve istikrarın sağlandığının ilan edildiğini belirtti.

Kaynak güvenliği sağlanan bölgelerde ordunun terör artıklarını temizlemek amacıyla arama tarama çalışmalarını ayrıntılı bir şekilde sürdürdüklerini ifade etti.

Askeri kaynak Ordu birliklerinin Dera’nın Yermük Banliyösünün güneybatısı, Secna’nın batısı, Secna konutları ve Beled Bölgesinin Menşiye Semtindeki Masri Bulvarı yakınlarında terör yuvaları ve kümelenme yerlerini hedef aldıklarını aktardı. Operasyonlarda onlarca teröristin ölü yaralı düşürüldüğünü ifade eden kaynak, zırhlı bir aracın da içindeki teröristler ve cephaneyle birlikte etkisiz hale getirildiğini belirtti.

Kerk Semti kenarları ve Ketakit Binası yakınlarında teröristlerin kullandıkları bir tünelin imha edildiğini söyleyen kaynak; tünelde bulunan birçok teröristin ölü yaralı düşürüldüğünü ifade etti.

Ordu birlikleri Dera kırsalının Yaduda Beldesi yolu üzerinde, Etman Beldesinin batısı ve Lüca Bölgesindeki Cedel Köyü yakınlarında teröristlere ait birçok araçla birlikte 2 havan topu, ve ağır makineli silahla donatılmış 1 aracı beraberlerindeki teröristlerle birlikte etkisiz hale getirdi.

Halep’te Elebaşlarının Karargahları İmha Edildi

Askeri kaynak ordu birliklerinin Halep Kentinde Zehra Semtinin batısı ve Leyramun fabrikaları bölgesinde güvenli bölgelere sızmaya çalışan bir terör grubuna karşı koyarak tüm elemanlarını ölü olarak ele geçirdi.

Kaynak Ordu birliklerinin Halep’te Raşidin, Beni Zeyd, Kastello, Hanano ve Mansura semtlerinde terör elebaşlarının karargah ve toplanma yerlerini hedef alarak içindeki teröristlerle birlikte etkisiz hale getirdiklerini aktardı.

Halep kırsalında ise ordu birlikleri Mayer, Handerat, Han el Asel, Meslemiye, Daret Ezza, Anedan, Azzan, Bieydin, Kefar Naha, Maarrat el Artik, sanayi bölgesi ve merkez cezaevi yakınlarında teröristlerin kümelenme yerlerini hedef alarak sayı ve teçhizatlarıyla onları ağır kayıplara uğrattı.

İdlib Kırsalında Yuva Ve Karargahlarına Yönelik Operasyonlar Devam Ediyor

Ordu birlikleri İdlib kırsalının el Rami ve Mağara bölgelerinde teröristlerin yuva ve kümelenme yerlerini hedef aldı.

Operasyonlarda birçok terörist araç ve teçhizatlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı