DÜNYAHABERLERSuriye

Suriye ordusunun teröristlere yönelik operasyonları sürüyor

Suriye ordusunun teröristlere yönelik operasyonlarının sürdüğü bildirildi.

Suriye el’Ahbar  televizyon kanalının bildirdiğine göre, Suriye ordusu, ülkenin batısında yer alan Lazkiye bölgesini  teröristlerden temizlerken,  operasyonlarda çok sayıda teröristin öldüğü ve yaralandığı anlaşılıyor.

Suriye ordusu ile silahlı gruplar asında başkent Şam’da yaşanan çatışmaların üç cephede sürdüğü bildirildi.

El Alem televizyonu, Suriye ordusu ile silahlı gruplar arasında Şam çevresinde yaşanan çatışmaların Şam havaalanının kuzeyi, Daraya ve Cober’de devam ettiğini bildirdi.

Suriye sorununa siyasi çözüm bulunması yönündeki söylemlerin bir süredir azaldığına dikkat çeken el-Alem televizyonu, yoğun çatışmaların yaşandığı bu üç bölgede aralarında farklı ülkelerden kişilerin de bulunduğu yüzlerce militanın öldürüldüğünü bildirdi.

Şam havaalanı yolu çevresindeki operasyonlara katılan Suriyeli bir askeri yetkili, “düzenlenen operasyonlarda çeşitli Arap ülkelerinden ya da başka ülkelerden gelmiş yüzden fazla silahlı militan öldürüldü ve çok sayıda silah ele geçirildi, çatışmalar hala devam ediyor” dedi.

Öte yandan batlı ülkelerin desteğindeki silahlı terör gruplarının  halkın devlet yanlısı tutumu sebebiyle şimdiye kadar şiddet olaylarının yaşanmadığı Humus’un Tel Kelah ilçesine bağlı el-Burc beldesine girdiği ve aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 10 kişiyi, yerlerini terk etmeyi reddettikleri için öldürdükleri bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı