DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Suriye Seçimleri,Şeffaf,Nezih ve Uluslararası kurallara uygun yapılacak

 Suriye Başbakanı Vail Halaki, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin demokratik, kanuni, ve bu seçimlerin uluslar arası kriterlerini sağlama çerçevesinde geçmesi için bütün gereksinimleriyle lojistik vesilelerinin temin edildiğini belirtti.

Başbakan Halaki dün, bayındırlık işlerinden sorumlu başbakan yardımcısı yerel idare bakanı, içişleri bakanı, valiler, emniyet müdürleri ve il özel idare müdürleri toplantılarına katılması sırasında, Hükümetin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin şeffaf ve nezih bir şekilde başarısı için büyük özen gösterdiğini ve bütün adaylarla aynı mesafede olacağını vurguladı.

Vatandaşların temel ve günlük ihtiyaçlarını temin etme ve önlerindeki engelleri ortadan kaldırmadaki rollerini belirten Halaki, hükümetin tek derdinin vatandaşların gereksinimlerini temin etmek olduğunu söyledi.

Başbakan Halaki, vatanın güvenliğini korumada ordu ve silahlı kuvvetler yanı sıra iç güvenlik güçlerinin vatanın onurlu ve dik kalması için verdikleri şehit ve yaralılar bakımından rolünü hatırlattı.

Kendi yönünden İçişleri Bakanı Muhammed el Şear, toplantı sırasında, valiler ile emniyet müdürleri arasındaki bütünsel eylemi belirterek idari birliklerin seçimlerin güven ve huzur içerisinde geçmesi için vatandaşların seçim haklarını en iyi şekilde kullanmaları için seçimlerin seyrini temin etmedeki koordinasyonu belirterek İçişleri Bakanlığının güvenlik ve idari açıdan seçim eyleminin bütün gereksinimlerini tamamlama yolunda olduğunu açıkladı.

Bakan Şear, illerin ve bazı bölgelerdeki sivil kayıt sekreterliklerindeki sivil kayıt memurlarının karşı karşıya olduğu meydan okumalar gölgesinde önemli belgeleri koruma ve vatandaşlara hizmet sunmada oynadıkları role işaret etti.

Halaki ve Şear, vali ve emniyet müdürlerinin önerilerini dinleyerek seçimlerin önündeki bütün engellerin ortadan kaldırılarak bunun devlet kurumları ve Emniyet Güçleri görevlerine olumlu yansıyacağını ifade ettiler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı