DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Suriye Teröristlerine İsrail kıyağı

Korsan İsrail ordusunun, Kunaytra’da Suriye ordusu ile çatışan muhalif silahlı gruplara topçu desteği verdiği bildirildi.

Suriye El’an, muhalif silahlı grupların son bir haftadır Kunaytra cephesini güneydeki Dera cephesi ile birleştirerek ortak bir cephe oluşturmaya çalıştığını bildirdi.

Haberde, Suriye ordusu ile muhalif silahlı gruplar arasında yaşanan güney cephesindeki çatışmalarda İsrail’in muhaliflerin mevzilerini kaybetmemesi için topçu desteğinde bulunduğu bildirildi.

Reyu’l Yovm gazetesi de muhaliflerin Kuneytra ve Dera’da açtıkları güney cephesinde Amerika ve Suudi istihbaratından eğitim ve teçhizat desteği gördüğünü yazdı.

Suriye askeri kaynakları İsrail topçusunun son üç gündür açtığı ateşle Suriye ordusunun bu bölgelerdeki muhalif grupların mevzilerine saldırı başlatmasını engellediğini söyledi.

Askeri kaynaklar, bölgede silahlı gruplar ile İsrail ordusu arasında gözle görülür bir koordinasyon bulunduğunu ifade etti.

El-Meyadin televizyonu da bugün Kunaytra civarında yaralanan 3 muhalif militanın İsrail’in afed kentine mağlı Zeev hastanesinde tedavi altına alındığını bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı