DÜNYASuriye

Suriye ve Rusya dışişleri bakanları terörizmle mücadeleyi görüştüler

Suriye başbakan yardımcısı ve dışişleri bakanı Velid el Muallim Rusya dışişleri bakanı Sergey Lavrov ile dün yaptığı telefon görüşmesinde Suriye’deki durumların son gelişmeleriyle birlikte ülkedeki krize siyasi çözüm bulmada muhtemel yöntemleri masaya yatırdı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı konuyla ilgili verdiği haberde, iki bakanın telefon görüşmelerinde Suriye’nin dahilinde uzlaşmanın sağlanması amacıyla çabaların yeniden başlatılması imkanı ve yollarını ele aldıklarını aktarırken Lavrov ve Muallim’in Suriye’deki krizden yegane çıkış yolunun siyasi ve diplomatik yol olduğunu belirttikleri ifade edildi.

Rusya dışişleri bakanlığı açıklamasında ayrıca iki tarafın aynı zamanda; IŞİD olarak bilinen tekfirci terör örgütünün eylemleri neticesinde Suriye ve tüm bölgede artan terör tehlikesi ışığında Suriye’deki son durumları değerlendirdiklerini aktardı.

Telefon görüşmesinde Muallim Suriye’nin, 2170 sayılı uluslar arası karar kapsamında terörle mücadelede attığı adımları uluslar arası toplum temsilcileri ile koordinasyonda bulunmaya hazır olduğunu bir kez daha ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı