HABERLERMEDYA ANALİZSuriye

Suriye Yönetimi Siyasi Planı Uygulamada İlerliyor

 Enformasyon Bakanı Omran Zoubi dün akşam Ürdünlü heyeti kabulü sırasında, hükümetin siyasi çözüm planını uygulamada ilerlediğini söyledi.

Enformasyon Bakanı, siyasi çözüm planının ekonomik ve sosyal yönleriyle kapsamlı bir program olduğunu belirterek partiler ve siyasi güçler arasında diyalogu, ulusal misak üzerinde anlaşmayı ve geniş bir hükümet kurulmasını içerdiğini bildirdi.

Suriye devletinin vatandaşları, kurumları ve alt yapısını koruma hakkı bulunduğuna dikkat çeken Zoubi, Suriye ordusunun, son dönemde dışarıdan akın ederek terör gruplarına katılan teröristlere karşı mücadelesinde zafer üstüne zafer kazandığını, bunun da maskeleri düşürüp Suriye halkına düşman gerçek niyetleri ortaya çıkardığını kaydetti.

Enformasyon Bakanı, ordunun vatandaşların hayatına, hükümetin de gerekli ihtiyaçları karşılamaya özen gösterdiğine işaret ederek İsrail’in Şam kırsalının Cemraya bölgesinde Bilimsel Araştırmalar Merkezine düzenlediği saldırının silahlı terör gruplarının merkezi ve stratejik yerleri hedef almada başarısız olmasına karşılık geldiğinin altını çizdi.

Suriye medyasının baskı ve zorluklara rağmen tüm gücüyle çalıştığına değinen Zoubi, vatandaşların davaları ve görüşlerini aktarmaya ve siyasi çözüm planının boyutlarını anlatmaya çalıştığını söyledi.

Diğer yandan Ürdünlü heyet, Suriye’nin birliği ve bütünlüğüne destek verdiklerini, İsrail saldırısını kınadıklarını belirterek siyasi çözüm planının önemine vurgu yaptı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı