DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSuriye

Suriye Zafer Şafağını Selamlamaya Hazırlanıyor

 Suriye ordu birliklerinin teröre karşı sağladıkları başarılarla, Suriye topraklarının karış karış tekfirci terör gruplarından arındırılmasıyla gelecek şanlı zafer güneşinin doğacağı şafağı selamlamaya hazırlanıyor.

Homs Kırsalında Teröristleri Taşıyan Araçlar Havaya Uçuruldu

Askeri bir kaynak Suriye ordu birliklerinin Homs Kırsalının Ayn Hüseyin, el Ammariye ve Telbise’nin Dar el Kebire köyünde düzenledikleri nitelikli operasyonlar sonucunda birçok terör yuvasının yok edildiğini dile getirdi.

Operasyonlar çerçevesinde çok sayıda teröristin ve elebaşlarının ölü ve yaralı düşürüldüğüne dikkat çeken kaynak; el Huvla Bölgesinin Burc el Kai ve Teldo köylerinde düzenlenen operasyonlarda teröristlere ait ağır makineli silahlarla donatılmış bir aracın yanı sıra teröristleri taşıyan birçok aracın içindeki teröristlerle birlikte havaya uçurulduğunu beyan etti.

Suriye ordu birliklerinin Eski Homs Kentinde de terörle mücadelede başarılarını sürdürdüklerine dikkat çeken kaynak; Curat el Şeyyah, Hamidiye, Bab Hud ve Vadi el Sayih bölgelerinde düzenlenen operasyonlarda onlarca teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğünü belirtti.

İdlib Kırsalında Özbekistan Uyruklu Teröristler Öldürüldü

İdlib Kırsalının Kefer Necd, el Rami, Kefer Lata, tel Asfiyn, Tel Kerime, Neyreb, Fiylon, Sermin, el Devsa Arazileri ve Sahl el Ravc belde ve bölgelerinde düzenlenen operasyonlarda çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğünü ifade eden kaynak; ölü olarak ele geçirilen teröristler arasında Özbekistan uyruklular da bulunduğunun altını çizdi.

Kamiynas Beldesi ve çevresindeki tarım arazilerinde düzenlenen baskınlarda çok sayıda teröristin bertaraf edildiğine değinen kaynak; ayrıca teröristlere ait birçok aracın yanı sıra büyük miktarda silah ve mühimmatın imha edildiğini aktardı.

Lazkiye Kırsalında Birçok Terör Yuvası Yerle Bir Edildi

Lazkiye kırsalında teröre karşı operasyonların hız kesmeden devam ettiğini dile getiren kaynak; Cebel el Nesr çevresinde birçok terör yuvasının yerle bir edildiğini belirtti.

Kaynak burada meydana gelen çatışmalarda çok sayıda teröristin ölü düşürüldüğüne dikkat çekerek ayrıca havzalarında bulunan bütün silah ve mühimmatın imha edildiğini ekledi.

Halep’te ve Kırsalında Onlarca Terörist Öldürüldü

Halep ve kırsalının Leyrmon, Kveyres, Cdeyde Bölgeleri ve Sanayi Kentinde düzenlenen operasyonlar sonucunda onlarca teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğüne işaret eden kaynak; ayrıca buralarda teröristlere ait birçok araçla birlikte büyük miktarda silah ve mühimmatın imha edildiğini söyledi.

Halep Merkez Cezaevinin batısı, el Atarib, Mansura, el Rai, Babıyd ve Kefer Daal beldelerinde düzenlenen operasyonlarda teröristlere ait silah-mühimmat yüklü birçok aracın imha edildiğine değinen kaynak; ayrıca araçlarda bulunan teröristlerin tümünün ölü ve yaralı olarak ele geçirildiğini beyan etti.

Deyrezzor’da Birçok Terör Grubu Tamamen Yok Edildi

Deyrezzor’da silahlı terör grupları ile Suriye ordu birlikleri arasında şiddetli çatışmaların devam ettiğini dile getiren kaynak; Reşidiye, Huveyka, Cbeyle ve Sanayi Semtlerinde meydana gelen çatışmalarda birçok terör grubunun ele başlarıyla birlikte ölü ve yaralı olarak ele geçirildiğini belirtti.

Kaynak ayrıca teröristlere ait büyük miktarda silah ve mühimmatın imha edildiğini ekledi.

Dera Kırsalında Teröristlere Büyük Kayıplar Verdirildi

Dera Kırsalının Etman Beldesi ve Semlin Beldesinin Batısında bulunan el Kessare Bölgesiyle birlikte Nueyma Beldesi ve kuzey kesimlerinde düzenlenen operasyonlar sonucunda çok sayıda teröristin ve elebaşlarının öldürüldüğüne işaret eden kaynak; operasyonlarda teröristlere ait büyük miktarda silah ve mühimmatın imha edildiğini beyan etti.

Yermük Okulu yakınlarında silahlı bir terör grubuyla Suriye ordu birliklerinin arasında şiddetli çatışmalar meydana gediğine değinen kaynak; çatışmada terör grubu üyelerinin ve ele başlarının ölü olarak ele geçirildiğini aktardı.

Dera Beled’te Postane Binası yakınlarında içinde büyük miktarda silah ve mühimmat bulunan bir terör yuvasının Suriye ordu birlikleri tarafından yerle bir edildiğini dile getiren kaynak; burada meydana gelen çatışmada birçok teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğünün altını çizdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı