DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSuriye

Suriye’de aralarında anne ve bebeğinin de olduğu 8 Filistinli hayatını kaybetti

Suriye’deki Filistinli aktivistler, son 24 saat içinde yapılan saldırılarda 6 Filistinli mültecinin hayatını kaybettiğini ve ikisinin de Suriye’den kaçarken Yunanistan açıklarında boğulduğunu söyledi.

Suriye’deki Filistinliler İçin Çalışma Grubu yaptığı açıklamada, Filistinli mültecilerden altı kişinin silahlı kişilerin Şam’ın Adra bölgesinde hayatını kaybettiğini belirtti.

Çalışma Grubu, Filistinli mülteci Meha Sa’di ile yanındaki çocuğu Abdurrahman’ın, Suriye’deki çatışmalardan kaçan onlarca mülteciyi taşıyan teknenin Yunanistan açıklarında Yunan Sahil Güvenliği tarafından Türkiye’ye doğru geri döndürülmesinden sonra Yunanistan açıklarında batması sonucu boğulduklarını ifade etti.

Suriye’de çatışmaların başlamasıyla yaşanan çatışmada taraf olmadıklarını ve olaylara karışmayacaklarını defalarca söylemelerine rağmen Filistin mültecilerin kaldıkları kampların teröristler tarafından bombalanması sonucu şimdiye kadar iki binden fazla Filistinli hayatını kaybederken, on binlerce Filistinli de başka yerlere kaçmak zorunda kaldı. Binlerce Filistinlinin kaldığı Yermuk mülteci kampı ise dört aydır kuşatma altında.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı