DÜNYAİNSAN HAKLARISon DakikaSuriye

Suriye’de Fabrika Bacaları yeniden tütmeye başladı

Halep Valisi Muhammed Mervan Ulbi, Valiliğin Şeyh Neccar Sanayi bölgesindeki çalışmaların bütün ihtiyaçlarını karşılamaya büyük bir önem verdiğini ifade ederek ulusal ekonominin en büyük temellerinden birini teşkil eden sanayi üretiminin önemini vurguladı.

Şeyh Neccar Sanayi Bölgesinde bir inceleme ziyaretinde bulunan Ulbi; birçok iş yerini ziyaret ederek üretim şekillerini ve bölgede terör olayları sonucu oluşan hasarla ilgili onarım çalışmalarının gidişatını inceledi.

Bölgede yaptığı inceleme gezintisinin ardından sanayicilerle bir toplantı düzenleyen Ulbi; hükümetin ve valiliğin, sanayicilerin gereksinimlerini karşılamaya büyük bir önem verdiğine dikkat çekerek Şeyh Neccar Sanayi bölgesinin en önemli sanayi bölgeleri arasında yer aldığını ibraz etti.

Öte yandan Şeyh Neccar Sanayi Kenti Müdürü Muhammed Hindiye bölgede terör olaylarından sonra yeniden faaliyete başlayan fabrika sayısının 310’u bulduğuna işaret ederek valilik ve hükümetin üretimin ihtiyaçlarını karşılamak için harcadığı çabanın önemini vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı