İNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSuriye

Suriye’de kaçırdığımız kişileri önce hapsettik sonra hepsini kestik

Bekkur Suriye televizyonunun dün yayınladığı itiraflarında, Homs’un Teldev beldesinde doğduğunu, Babba Amro semtindeyken Muhammed el-Aluv adlı bir şahsın teklifi üzerine terör grubuna katıldığını ve El Kaide saflarında savaşmak için Irak’a gittiğini söyledi.

Irak’a yasadışı yollarla girdiklerini belirten terörist, Bağdat’ta 200 silahlıdan oluşan bir gruba katıldıklarını bildirerek terör eylemleri gerçekleştirdikten 9 gün sonra Suriye’ye döndüklerine işaret etti.

Terörist Bekkur, Suriye olaylarının başlamasının ardından ülkeye döndüklerine dikkat çekerek Baba Amro’da silahlı gruplara katıldıklarını, ordu bariyerlerini hedef aldıklarını ve silahları el-Aluv’un Irak’tan getirerek kendilerine dağıttığını ifade etti.

“Muhammed El-Aluv, benden Baba Amro’dan 4 genç kızı kaçırmamı istedi. Kızları kaçırdıktan sonra Baba Amro Bulvarı yakınlarındaki bir bodrum katında gözlerini bağlayarak hapsettik. İkinci gün dönüp kızlara tecavüz ettik” diyen terörist, 4 gün sonra Muhammed el-Aluv’un isteği ve verilen fetva üzerine kızları tekbir getirerek kestiklerini aktardı.

Terörist, Homs’un farklı semtlerinden 10 vatandaşı kaçırdıklarını, bodrum katına hapsettikten sonra bayramın ikinci gününde Irak’tan gelen fetva üzerine kestiklerini ifade etti.

Terörist, kestikleri vatandaşları mezarlığa götürüp toplu halde gömdüklerini, görüntülerini çekip orduyu itham etmek amacıyla El Cezire başta olmak üzere medya kanallarına gönderdiklerini kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. ne yani bu mahluk tutuklanmis mi? hic bahsetmiyor! Bunlari Allah’in Qahr ismine havale ediyoruz, Allah en guzel sekilde intikam alacaktir!
    Bunlar, hayvanlardan daha asagiya dusen mahluklardir; Allah swt’nin Kuran Kerim’ de bahsettikleri!
    L’anetullahi ‘alazzalimiiin, ‘alalkafiriinn…….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı