DÜNYAHABERLERIrakİranSuriyeTÜRKİYE

Suriye’de mezhep savaşı oyunları ve Afrin

YPG/PKK’nın Afrin karasalında “Ya Zehra(!)”, “Lebbeyk ya Huseyn(!)” nidaları üzerinden bu topraklarda yaşayan halklara kurduğu BÜYÜK TUZAK!
Fotoğraflardakiler Afrin’de YPG/PKK içinde Mehmetçik’e kurşun sıkarken imha edilen PJAK’ın (yani İRAN PKK’sının) silahlı kanadı YRK’lı teröristler.
İran’ın ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü ve üniter yapısını hedef almış teröristler, bir araya gelmiş, bize kurşun sıkıyorlar.

Hal böyle iken ve gerçek bütün çıplaklığıyla ortadayken; İran’ın, Suriye’nin, Irak’ın ve Türkiye’nin toprak bütünlüklerini ve üniter yapılarını hedef alan KCK/PKK/PJAK/PYD’nin YRK/HPG/YPG gibi silahlı terörist ayakları 4 ülkede eş zamanlı terör üretip, sürekli geçiş yapıp, alan değiştirken, her bir tarafta kurşun sokarken, ‘cesetleri dahil’ iz ve ispat bırakırken, PKK ve YANCILARININ SERVİS ETTİĞİ VERİLER üzerinden, MEZHEBİ VE MEŞREBİ TUZAĞA DÜŞMEK DE NEREDEN ÇIKTI?

SÖZDE” Afrin’de YPG/PKK içindeki Nusayri unsurlar “Ya Zehra(!)”, “Lebbeyk ya Huseyn(!)” gibi nidalarla MEHMETÇİK’e kurşun sıkıyor, ateş açıyormuş, Mehmetçik’lerimizi şehit ediyormuş. Hizbullah gibi Şii orijinli unsurlar PKK’ta savaşçı gönderiyormuş! 

Bu tür kurgulanmış, uyarlanmış ve işleme konmuş haber-görüntü ve eylemler, Türkiye, İran, Suriye ve Irak başta bu coğrafyada yaşayan halklara kurulmuş büyük bir tuzaktır.

Nasıl YPG/PKK, Suriye’deki Sünni Arapla/Nusayri Arap arasındaki iç savaşı kullanarak bu günkü pozisyonuna gelmişse, bugün de MEZHEBİ ve MEŞREBİ FİTNEYİ-DÜŞMANLIKLARI ve ÇATIŞMALARI KULLANARAK, TÜRKİYE’yi, SURİYE’yi, İRAN’ı ve IRAK’ı birbirine düşürmenin, aradan sıyrılmanın ve BİR DEVLET KURMANIN PEŞİNE DÜŞMÜŞTÜR.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı