DÜNYAİNSAN HAKLARISuriye

Suriye’de teröristlere münafıklar tarafından askeri eğitim veriliyor

Suriye’den alınan haberlere göre, İran’da İslam nizamı karşıtı olan ve İran halkı tarafından ‘Halkın Münafıkları’ olarak adlandırılan terör örgütü unsurlarının Suriye’de teröristlere askeri eğitim verdikleri bildirildi.

Sözkonusu terör örgütünden ayrılan bir üye, dün yaptığı itirafta, Halkın Münafıkları’nın Suriye’de insani yardım adı altında bulunduklarını ama bunların asıl görevlerinin Suriye ordusu ve halkı aleyhinde cinayetlerin işlenmesi için teröristlere askeri eğitim verilmesi olduğunu dile getirdi.

Irak’ın başkenti Bağdat yakınlarındaki Halkın Münafıkları’nın üssü olan Liberti’den son zamanlarda kaçan Rıza Recebzade, münafıkların çok faal bir şekilde Suriye’de terör gruplarıyla işbirliği içinde olduğunu söyledi.

Suriye ordusuyla da bizzat çatışmalara girdikleri ve son zamanlarda Halkın Münafıkları’ndan 3 kişinin bu çatışmalarda öldüğünü söyleyen Recebzade, Suriye’de teröristlerle işbirliği ve irtibatların devrik Saddam rejimi ve kapatılmış Baas partisi kalıntıları ile sözde Özgür Suriye Ordusu üzerinden sağlandığını ve münafıkların Ürdün sınırından Suriye’ye insani yardım faaliyetleri adı altında girdiğini bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı