HABERLER

Suriye’deki komplo, Siyonist rejimin güvenliğini sağlamayı hedefliyor

İslami Şura Meclisi ulusal güvenlik ve dış siyaset komisyonu sözcüsü Hüseyin Nakavi Hüseyni, Suriye düşmanı ülkelerin, Suriye’ye yönelik komplolarının arkasında Siyonist rejimin güvenliğini sağlamak olduğunu söyledi.

Tasnim adlı haber ajansına demeç veren ulusal güvenlik ve dış siyaset komisyonu sözcüsü Hüseyin Nakavi Hüseyni, Suriye halkının mücadelesinin gerçekte Siyonist rejime karşı bir direniş olduğunu hatırlatarak, “Suriye’ye düşman ülkeler, Suriye içerisinde karışıklık ve kargaşa çıkartarak, Siyonist rejimin güvenliğini sağlamak istiyorlar” diye konuştu.

Suriye’de batılı ülkelerle 22 aydır süren bir direniş bulunduğunu belirten Hüseyin Nakavi Hüseyni, Suriye’de 22 aydır süren bu direniş ve Lübnan’da Hizbullah’ın 33 günlük direnişi, İslam dünyasının direniş başarısından örnekler olduğunu söyledi.

Ulusal güvenlik ve dış siyaset komisyonu sözcüsü Hüseyin Nakavi Hüseyni, Suriye’de 35 bin Suriyeliye askeri eğitim verdirip, Suriye içerisine gönderip, Suriye halkı ve hükümetine karşı saldırıların yapıldığını fakat Suriye halkı ve hükümetinin bu oyunları etkisiz hale getirdiğini ve teröristlerin halk ve hükümet karşısında yenildiklerini dile getirdi.

Ulusal güvenlik ve dış siyaset komisyonu sözcüsü Hüseyin Nakavi Hüseyni, yaptığı açıklamamsında, Suriye halkı ve hükümetinin zafer kazanacağını belirterek, “Suriye halkı, ülke işlerine yabancıların müdahalesine tahammül edemiyor, teröristlerle mücadelede zafer kazanacaklar” diye konuş

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı