DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Suriye’deki Terörist Gruplar Organ Kaçakçılığı Yapıyor

Filistin el-Menar gazetesi: Suriye’deki terörist gruplar organ kaçakçılığı yapıyor

Suriye’de bulunan terörist çetelerin komutanları, Suriye ordusu ile savaşmanın yanı sıra organ kaçakçısı şebekeleri de idare ediyor.

Teröristler öldürdükleri kişilerin organlarını çıkarttıktan sonra fotoğraf ve videolara kaydederek bazı televizyon kanalları yoluyla Suriye ordusu tarafından bu işlemlerin yapıldığı izlenimini vermeye çalışıyorlar.

Filistin el-Menar internet sitesi bazı özel kaynaklarından aldığı habere göre; Suriye topraklarında bulunan terörist çetelerin, büro ve mekanları Türkiye’de bulunan bazı özel şirketlerle yapılan anlaşmalarla organ kaçakçılığı yaptıklarını açıkladı. Türkiye’de bulunan özel şirketlerinde bazı batılı şirketlerle irtibat içinde olduğu bildirilmekte.

Bu kaynağın verdiği bilgilere göre: Terörist çetelerin komutanları, görevleri özellikle çocuklar olmak üzere Suriyeli vatandaşları hedef alma, kaçırma ve hastanelere götürerek organlarını çalmak olan özel gruplar oluşturmakta.

Daha sonra terörist gruplar bedenlerinden organları çalınmış ve cesetleri kefenlenmiş insanların resim ve videosunu çekerek bazı ülkelerin uşağı olan televizyon kanallarına göndererek bunu Suriye ordusunun yaptığını vurgulayarak yayınlamalarını istiyorlar.

Teröristler ailelerin ölülerini görmesine izin vermiyorlar ve işledikleri vahşi cinayetlerin gün yüzüne çıkmaması için çabucak defnediyorlar.

Bu kaynaktan aktarılan haberin devamında: Kaçırılan organlar özel ambulanslarla Türkiye istihbarat kurumlarının bilgisi dahilinde Türkiye’ye götürülüyor ve orada bazı ülkelere satılıyor. Türkiye’de bazı şirketler bu işi yürütüyor ve elde edilen mali gelir de teröristlere gönderiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı