HABERLERIrakMEDYA ANALİZ

Suriye’den Irak’a kamyonlarca dolu silah sokuldu

Irak Parlamentosu Ulusal Koalisyon üyelerinden biri, Suriye üzerinden kamyonlarca dolu silahların Irak topraklarına sokularak El Anbar eyaletine taşındığını söyledi.

Irak Parlamentosu Ulusal Koalisyon üyesi Kerim Alivi yayınladığı bir bildiriyle, son günlerde bu ülkede yaşanan gerginlik ve silahlı çatışmaların kamyonlarca dolu silahların kaçak olarak yurda sokulması yüzünden olduğunu belirterek “El Kaide terör örgütü, El Anbar eyaletinde göstericiler arasına sızarak Irak Ordusuyla çatışmaya girmek istiyor” diye kaydetti.

El Alem haber kanalının bildirdiğine göre, Alivi ayrıca, Irak güvenlik güçlerini bu ülkede kanunlara uymayan ve kargaşa çıkarmak peşinde olanlara karşı şiddetle tavır sergilemeye çağırdı.

Irak Parlamentosu Ulusal Koalisyon üyesi Alivi daha sonra, El Anbar’da yaşıyan aşiret Şeyhleri, din adamları ve sıradan insanlardan da mevcut şartların ne denli kritik olduğunun farkında olmalarını, uyanık davranmalarını isteyerek “Her gösteri, El Kaide ve diğer teröristlerin tuzağı olabilir” diye uyarıda bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı