DÜNYAHABERLERSuriye

Suriyeli Teröristlerden Çarpıcı İtiraflar!

“Ammar Arafa” ve “Rami Rızvan” adlı yakalanan Suriyeli 2 terörist, görevlerinin mağazaları kundaklamak, panik yaratmak ve yabancı kanallara film yollamak olduğunu itiraf ettiler.

Bölgesel oyunculardan kimileri Suriye krizine dahil oldukları günden bu yana bu ülkeye terör unsurlarını sevkederek Suriye’de huzursuz ortam yaratmaya çalıştılar. Söz konusu taraflar bu arada Suriye halkını kurban etmek ve halk arasında panik yaratmakla ülkenin Cumhurbaşkanı Beşşar Esad iktidarı aleyhine kışkırtmalarda bulundular.

 

Ürdün, Mısır, Libya, Suudi Arabistan, Endonezya, Çeçen ve Afganistan gibi ülkelere mensup olan söz konusu terör unsurları genelde aşırıcı güçler ve El Kaide terör örgütü unsurlarından oluşuyorlar. Bu teröristler Suriye’nin çeşitli bölgelerinde bomba yerleştirme ve ülkenin tanınmış resmi şahsiyetlerine karşı terör eylemleri düzenlemek gibi girişimlerde bulundular. Bu arada Suriye güvenlik güçlerince ele geçirilen teröristler Suriye’deki görevleriyle ilgili çarpıcı itiraflarda bulundular.

 

Söz gelimi bu grup terör unsurlarının beyni sayılan ve başkent Şam’da yaşıyan elektrik mühendisi Ammar Arafa adlı terörist yakalandıktan sonra görevinin dünyada Suriye’yle ilgili olumsuz imaj oluşturma gayesiyle yabancı kanallara filmler yollamak olduğunu itiraf etti.

 

Zemalike sakinlerinden 28 yaşındaki Rami Rızvan adlı bir başka terörist de itiraflarında sabıkalı olduğunu ve bugüne kadar çeşitli suçlardan 10 yıl hapis yattığını beklirtirken, görevinin mağazaları kundaklamak, arabaları yakmak, halk arasında panik yaratmak ve insanları Hükümet karşıtı gösterilere zorlamak olduğunu kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı