AfrikaDÜNYASuriye

Suriyeliler Lübnan Üzerinden Gruplar Halinde Vatana Dönmeye Devam Ediyor

Daha önce terör saldırıları ve ekonomik yaptırımların olumsuz etkileri nedeniyle yurtdışına tehcir edilen yüzlerce vatandaş başkent Şam kırsalı ve Homs kırsalında Lübnan’a açılan sınır kapıları üzerinden bugün vatana döndüler.

Suriye hükümetinin tehcir edilen tüm vatandaşların vatana ve evlerine dönmeleri için harcadığı yoğun çabalar ve Lübnan hükümetiyle ortak çalışmaları neticesinde vatana dönen vatandaşlara sınır kapılarında gerekli kolaylıklar sağlanırken, temel gereksinimleri ve tıbbi yardımlar da temin edildi.

Çocuklara ulusal aşı programı kapsamında aşıların yapılması ve tıbbi yardımların temin edilmesi ardından vatandaşların resmi kayıtları yapılıp tahsis edilen araçlarla farklı bölgelerdeki evlerine aktarıldılar.

Vatana dönen vatandaşlar bölgelerini ve evlerini terörden kurtaran ordu birliklerine şükran ve vefalarını ifade ederken, yıllardır yaşadıkları koşulların zorluğuna dikkat çektiler.

Vatandaşlar yeniden vatana ve evlerine dönüp hür ve onurlu bir şekilde yaşamanın sevincini kelimelerle ifade etmenin mümkün olmadığını kaydettiler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı