HABERLER

Suriye’nin Deyrezzor İli Hızla Normal Yaşamına Dönüyor

DEYREZZOR – Deyrezzor Valisi Muhammed İbrahim Semra Deyrezzor’da bulunan birçok okulun yanı sıra terör nedeniyle evlerinden tehcir edilen vatandaşların geçici olarak ikamet ettikleri Fatimatuz Zehra Merkezini ziyaret ederek eğitim ve öğretim sürecine ilaveten hizmet durumlarını denetledi.,
Vali Semra, vatan koruyucularının radikal terörü yok etmeleri ardından Deyrezzor’da normal yaşamın yavaş yavaş pekişmeye başladığını belirtti.
Hükümetin başta eğitim alanında olmak üzere Deyrezzor’da vatandaşların tüm gereksinimlerini karşılamak için yoğun bir çaba harcadığını belirten Vali Semra; buna eş zamanlı olarak özellikle okullar tüm hizmet kurumları ve altyapı şebekelerini onarma çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini kaydetti.
Semra son olarak, terör örgütlerinden dolayı göç eden ve geçici ikamet alanlarında bulunan vatandaşların her türlü ihtiyacının karşılandığını aktardı.
Deyrezzor il Eğitim Müdürü Halil Hac Ubeyd ise IŞİD’in yok edilmesi ardından Deyrezzor ve kırsalında eğitim sürecinin yeninden yoluna girmeye başladığını, çocukların okul gereksinimlerinin de karşılanmakta olduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı