DÜNYAİSLAM BÜYÜKLERİMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Suriye’nin Direnişi Teröristlerin Komplolarını Boşa Çıkardı

İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alaeddin Brucerdi dün, Suriye Başbakanı Genel Sekreteri Beşir El Zabi’yle görüşmesinde yaptığı konuşmada, İran İslam Cumhuriyetinin Suriye’deki terör gruplarının sabotacı girişimlerine karşı Suriye halkı ve Hükümetine yönelik desteklerinin devam ettiğinin altını çizerek “İslami İran hala, ecnebiler saldırısına karşı Direnişin 1. hattı olarak Suriye halkı ve Hükümetinin yanında yer almakta” dedi.

Brucerdi konuşmasının devamında, Suriye’deki gelişmelere değinerek “Suriye Ordusunun teröre karşı verdiği mücadele ve gösterdiği direniş bu ülke halkının da destekleri sayesinde terör gruplarının komplolarının boşa çıkması ve bu teröristleri destekleyen Arap ve bölgesel başka ülkelerin Suriye’ye karşı planlarının başarısız kalmasına sebep oldu” şeklinde konuştu.

Suriye Başbakanı Genel Sekreteri Beşir El Zabi de yaptığı konuşmada, İslami İran’ın Suriye’ye verdiği desteklerinden dolayı takdir ve teşekkürlerini ifade ederek “İran’ın Suriye krizinde bu ülke halkı ve Hükümetiyle gösterdiği işbirliği asla Suriye halkının belleklerinden silinmeyecektir” diye vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı