DÜNYAHABERLERMEDYA ANALİZ

Suriye’nin Homs kenti halkı teröre karşı miting düzenledi

Geçtiğimiz Cuma günü Şam’da meydana gelen terör saldırıları ve silahlı terör gruplarının eylemlerini kınayıp dış müdahaleyi reddetmek amacıyla Homs ilinin el-Mehrem bölgesi sakinleri bugün ekonomik ve gençlik faaliyetlerinin katılımıyla kalabalık bir miting düzenledi.

Mehrem el-Fukani Kentinin ana meydanında toplanan kalabalık halk kitleleri, ellerindeki vatan bayrakları ve dış komploya karşı yönetimlerinin etrafında kenetlendiklerini vurgulayan pankartlarla ulusal sloganlar atıp marşlar söyledi.

Miting katılımcıları, tüm vatandaşlara Suriye’nin maruz kaldığı komployu bilinç ve sorumlulukla aşmak için çalışma çağrısında bulunarak Suriye herkesindir sloganını teori ve pratikte uygulayıp gelişme ve yapılandırma sürecinin sürdürülmesini talep etti.

Katılımcılar, Suriye’nin halkının bilinci ve yönetiminin etrafında kenetlenmesiyle bağımsız ulusal kararını koruyacağını vurgulayarak silahlı terör gruplarına ağır bir darbe indirme çağrısı yaptı.

Mitinge katılan vatandaşlar, silahlı terör gruplarının katliamları ve bozgunculuk eylemlerini kınayarak vatanın her yerine ölüm ekmeye çalışanların ulusal birliği vurma ve reform sürecini baltalama amacı güttüklerine dikkat çekti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı