DÜNYAİNSAN HAKLARISuriye

Suriye’nin Lazkiye kırsalında tekfirciler ağır kayıplar verdi

Suriyeli askeri bir kaynak ordu birliklerinin Lazkiye kırsalının Burc el Zahiye Köyünde 6 teröristi öldürdüğünü belirtirken biri füzelerle yüklü olan 3 aracı muhtevalarıyla birlikte imha ettiğini aktardı.

Kaynak Aliye Köyünde 19 teröristin öldürüldüğünü ve yine füze yüklü bir kamyonun imha edildiğini aktardı.

Hakro Köyüne girip katliamlar gerçekleştirmeye çalışan intiharcıteröristlere karşı koyulduğunu ifade eden kaynak; aralarında Iraklı ‘Ebu Mustafa’ kod adlı grup elebaşının bulunduğu 6 teröristin öldürüldüğünü söyledi.

Kaynak ordu birliklerinin Dağmaşliye Köyünde askeri noktalara saldırı girişiminde bulunan teröristlere karşıkoyduğunu ve saldırganlardan ikisini öldürdüğünü ekledi.

Ordu birlikleri Selma ve çevresinde bir dizi nitelikli operasyonda bulunurken onlarca elebaşını etkisiz hale getirip mühimmat ve havan mermileriyle yüklü iki kamyonu imha etti.

Askeri kaynak öldürülen terör elebaşları arasında Irak ve Şam İslam Devletinin bölge elebaşı Yemenli ‘Ebu Muhammed’, Ensar Taburu bölge elebaşı Libyalı ‘Ebu Huzeyfa’, ‘Ahbab el Nebi Taburları’ elebaşı Iraklı ‘Sait’ ve Abbud Kabakcı, Suudili Abbud el Nuaymi, Mısırlı Nizar Abdüllatif, Salih Abdülkadir el Sakka ve Halit Tarbuş’un bulunduklarını açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı