DÜNYAORTADOĞUSuriye

Suriye’nin Suveyda Halkı Dünya Emperyalizmine meydan okudu:Sekiz Yıldır Pes Etmedik Etmeyeceğiz

Süveyda İlinde sivil toplum faaliyetleri ve toplumun önde gelenleri; dün Süveyda Kentinde meydana gelen bombalı terör eylemini keskin bir dille kınarken; bu gaddar terör eyleminin Suriye ve halkına yönelik sekiz yıldır devam eden muhtelif yönlü savaşın bir parçası olduğunu ifade etti.

Bu terör eyleminin Süveyda halkı arasında fitne ve bölücülüğü provoke etmeyi amaçladığına dikkat çeken faaliyetler; Süveyda ve halkının tarih boyunca yurtsever ulusalcı tutumlarıyla bilindiğine dikkat çekti. Faaliyetler Suriye ve halkına düşman tarafların sekiz yıldır Süveyda halkı arasında fitne yaratmaya çalıştıklarını, fakat ulusal bilince sahip bu halk arasında tüm çabalarının hiçbir sonuç vermediğini kaydetti. Bundan sonra da bu yöndeki çabaların hiçbir sonuç vermeyeceğinin altını çizen Süveydalı sivil toplum faaliyetleri; ulusal birlik beraberliğin korunup pekiştirilmesinin yanı sıra teröre karşı savaşta orduya desteklerinde azimli ve kararlı olduklarını vurguladı.

Müslüman Muvahhidin Taifesinin akıl şeyhleri ise benzer açıklamalarda; Süveyda halkı arasında fitne ve bölücülük provokasyonlarına karşı toplumsal bilincin mevcut olduğunu ifade etti. Akıl şeyhleri şu ana dek halkın bu yöndeki provokasyona gelmedikleri gibi her şeyin net bir şekilde deşifre edilmesi ardından günümüzde Suriye ve halkını hedef alan böyle bir provokasyona gelmeyeceklerini kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı