DÜNYASon DakikaSuriye

Suriye’nin Yanında Olmak Ahlaki ve İnsani Bir Görevdir

Filistinli Geri Dönüş Gençleri Hareketi bugün Şam’ın Mezze Semtindeki Kan Bankasında yaralı askerlerimize destek amaçlı kan bağışı kampanyası başlattı.

Kampanyaya katılan hareket genel sekreteri Fadi el Mellah amaçlarının Suriye ve Filistin kanlarını düşmana karşı birleştirmek olduğunu belirtti. Mellah aynı zamanda tüm dünyaya ‘Filistinlilerin Suriye’ye borcu olduğunu, bu borcu da vefaya karşılık vefa şeklinde ödemek istedikleri’ mesajını vermek istediklerini söyledi.

Suriye’nin her daim Filistin davasına yerel ve uluslar arası platformlarda sahip çıktığını ve yaşadığı zor koşullara rağmen sahip çıkmaya devam ettiğini belirten Mellah; Filistinli gençlerin Suriyeli kardeşleri ile aynı hendekte olduklarını, çünkü düşmana karşı pusulanın bir olduğunu sözlerine ekledi.

Hareketin Askeri komutanı Selim Muhammed Nicma ise zor günlerinde Filistin’in yanında duran ve yaşadığı krize rağmen hala Filistin davasını temel davalarından biri sayan Suriye’nin yanında olmanın insani ve ahlaki bir vacip olduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı