DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSuriye

Suriye:Ordumuzun Terörle mücadelesi Zaferle taçlandırılıyor

Suriye  haber ajansı sana Suriye ordusunun  terörle yaptığı mücadelenin zaferle taçlandırıldığını bildiren bir haber yayınladı.SANA haberinde :Kahraman birliklerimiz; Suriye’ye ve kendi halklarına düşman devletlerin finans ve silah desteği ile vatan topraklarını kan gölüne çevirmeye çalışan silahlı terör gruplarına karşı sürdürdükleri onurlu mücadeleyi zaferle taçlandırma ahdini yerine getiriyorlar. Terör safları en gelişmiş ülkelerden aldıkları en modern silah ve büyük finans desteğine rağmen kahraman birliklerimizin namluları önünde büyük kayıplar vermeye devam ediyorlar.İfadelerini kullandı

Haberin devamında ülkedeki gelişmeleri duyuran Suriye haber ajansı gelişmeler hakkında aşağıdaki metni yayınladı.Suriye haber ajansının haberini sizlerle paylaşıyoruz.

Lazkiye Kırsalında Ateş Çemberinin Arasında Terörle Mücadele Sürüyor

Asakeri bir kaynak kahraman ordu birliklerimizin Lazkiye’nin Kuzey Kırsalında ateş çemberinin arasında Beyt Ablak, el Kantara ve Cebel Küz bölgelerinde birçok terör yuvasını imha ederek çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürmeyi başardıklarını ifade etti.

Kaynak ordu birliklerimizin Lazkiye kırsalının kuzeyinde Nisr Dağının doğusu ve Nebii el Mur civarında terör çetelerinin toplanma yerlerini yoğun bir ateşle hedef alarak onları büyük kayıplara uğrattığını belirtti.

Kaynak kahraman birliklerimizin Lazkiye’nin kuzey kırsalının Cebel el Kebir, Beyt el Şuruk, 587 ve 669 noktalarına yaptıkları atışlar sonucunda çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdüklerini dile getirdi.

Şam Kırsalında Teröristlere Büyük Kayıplar Verdirildi

Askeri bir kaynak kahraman birliklerimizin Yebrüd Bölgesinde el Meşrefe Nahiyesinin doğusu ve Sarha Tarım Arazilerinde düzenledikleri nitelikli operasyonlar sonucunda aralarında azılı elebaşılar da bulunan çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdüklerini ifade etti.

Renküs Beldesinde el Mehca Camisi yakınlarında meydana gelen çatışmada çok sayıda teröristin ölü ve yaralı olarak ele geçirildiğine işaret eden kaynak; Cerud Halbun bölgesinde Cebel el Hısın yolu üzerinde ve Telfeta Tarım Arazilerinde çok sayıda teröristin ölü düşürüldüğünü beyan etti.

Zabadani Kentinin Doğu Dağlarında düzenlenen operasyonlarda silahlı bir terör grubunun bütün üyelerinin ölü düşürüldüğüne değinen kaynak; Duma’nın Aliye ve Ub Tarım Arazilerinde düzenlenen operasyonlar sonucunda aralarında azılı elebaşılar bulunan çok sayıda teröristin öldürüldüğünü belirtti.

Covbar’da silahlı bir terör grubu ile kahraman birliklerimiz arasında meydana gelen şiddetli bir çatışmada terör grubunun çoğu üyesinin ölü düşürüldüğüne dikkat çeken kaynak; Adra Beled’te Hacar Bin Adi Türbesi yakınlarında da “İslam Cephesine” bağlı bir terör grubunun bütün üyelerinin ölü ve yaralı olarak ele geçirildiğini ibraz etti.

Kaynak operasyonlar çerçevesinde teröristlere ait büyük miktarda silah ve mühimmatın da imha edildiğini aktardı.

Halep’te Güvenli Bölgelere Sızmaya Çalışan Teröristler Bertaraf Edildi

Askeri bir kaynak kahraman birliklerimizin Halep Kırsalının el Ziraa ve Bulvezze köylerinin yanı sıra el Aziziye bölgesinin kuzeyinde el Ramuse semtine sızmaya çalışan silahlı terör gruplarını bertaraf ettiklerini dile getirdi.

Halep Merkezi Cezaevi yakınları, Cdeyde, Arbi, Resm Abbud, Kveyres, Bilas, Kestillo, Henderat, Ayncarra, Kefer Sağir, Beniy Zeyd, el Atarib, el Meslemiye, Baideyn, Andan, Heyyan, Heriytan, Tel Şuveyhna, Um Mansura, Leyrmon, Deyr Hafer, Kefer Naha ve Han el Asel belde ve köylerinde düzenlenen operasyonlarda çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğünü dile getiren kaynak ayrıca teröristlere ait büyük miktarda silah ve mühimmatın imha edildiğini ekledi.

Homs Kırsalında Teröristlere Ait Araçlar İmha Edildi

Askeri bir kaynak kahraman birliklerimizin Homs Kırsalının el Ğasabiye, el Halidiye ve Telbisa’nın Doğu Selam köylerinde düzenledikleri nitelikli operasyonlar sonucunda çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürmekle birlikte havzalarında bulunan silah ve mühimmatları imha ettiklerini dile getirdi.

Cub el Cirah Nahiyesinin Ebu Tarraha, el Zakrutiye ve Kuzey Şendahiye bölgelerinde düzenlenen operasyonlarda teröristlere ait 23 mm kalibre ayarında bir batarya ve ağır makineli silahlarla donatılmış bir aracın imha edildiğine değinen kaynak ayrıca burada meydana gelen çatışmada da çok sayıda teröristin öldürüldüğünü belirtti.

Homs’un Doğu Vezzaiye Köyünde bulunan bir terör yuvasının imha edildiğine dikkat çeken kaynak; burada meydana gelen çatışmada aralarında azılı elebaşılar da bulunan 12 teröristin ölü düşürüldüğünü ibraz etti.

Dera’da Askeri Teftiş Noktasına Saldırı Girişimi Çökertildi

Askeri kaynak kahraman birliklerimizin, Dera’nnı el Neda Beldesi yakınlarına sızarak askeri teftiş noktasına saldırmaya çalışan bir terör grubuyla çatışmaya girerek bütün üyelerini ölü ve yaralı düşürdüklerini ifade etti.

Otman Beldesi ve Dera Beled’te Yermük Okulu Yakınlarında birçok terör yuvasının imha edildiğine değinen kaynak; operasyonlarda teröristlere ait büyük miktarda silah ve mühimmatın imha edilmesiyle birlikte çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğünü beyan etti.

İdlib Kırsalında Teröristler Kayıp Vermeye Devam Ediyorlar

Askeri kaynak kahraman birliklerimizin İdlib Kırsalının Kefer Neharim Beldesi yakınlarında düzenledikleri bir operasyonla birçok terör yuvasını ve toplanma merkezini imha ettiklerini dile getirdi.

Kaynak operasyonlar çerçevesinde aralarında yabancı uyruklular da bulunan çok sayıda teröristin öldürüldüğüne dikkat çekerek ayrıca ağır makineli silahlarla donatılmış birçok aracın imha edildiğini ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı