DÜNYAMEDYA ANALİZSon Dakika

Suudi Krallık rejiminin anti Siyonist cepheyi zayıflatma fitnesi

Suudi Arabistan krallık rejimi terörist ve ırkçı İsrail rejimiyle işbirliği yaparak, Lübnan İslami Direniş Hareketi Hizbullah’ın direniş gücünü ve mali kaynaklarını zayıflatmak amacıyla Amerika ve Fransa’nın bölgesel planlarını uygulamaya çalışıyor.

Filistin Elminar gazetesinin Pazar günkü sayısında,” Riyad yönetiminin Telaviv’deki mal varlığı ve İsrail ile Suudi Arabistan’ın karşılıklı hizmetleri” başlığını taşıyan bir rapor yayınladı. Bu rapora göre, Arabistan’a egemen gayri meşru Suudi hanedan rejimi, Fransa aracılığıyla Filistin halkı başta olmak üzere İslam âleminin azılı düşmanı Siyonist İsrail’e 15 milyar dolar yardım yapmıştır. Suudi Vahahbi rejimi, Lübnan’a karşı işgal savaşı başlatan ve 2006 yılında 33 günlük kanlı ve yıkıcı savaşı Lübnan Halkına dayatan İsrail rejimine 2 milyar dolar yardım yaptı. Suudi hanedan rejiminin dönem istihbarat başkanı Bender Bin Sultan Lübnan’a yapılan saldırıyı desteklemek amacıyla işgal edilen Filistin topraklarını ziyaret edip, Siyonist rejimin başbakanı Ehut Olmert ile görüştü. Filistin topraklarını işgal eden ve Filistin halkına soykırım dayatan açık bir şekilde Müslüman milletlere karşı kin ve nefret besleyen ırkçı İsrail rejimini koruyup kollamak amacıyla Suudi krallık rejimi; Lübnan Hizbullah’ı başta olmak üzere anti Siyonist cepheyi çökertmeye çalışan Amerika ve Fransa ile de yaptırım uygulama konusunda işbirliği yapmaktadır. Suudi Arabistan savunma bakanı Muhammed Bin salman Washington ziyareti sırasında Amerikalı yetkililerle Lübnan İslami direniş hareketi Hizbullah’a yaptırım uygulama konusunda anlaşma imzaladı. Amerika yönetimi, Lübnan’ın Siyonist çeteler rejimince işgal edilmesini önleyen en önemli fedai halk gücü olan Hizbullah’a karşı yaptırım kararını uygulamaya başladı. Lübnan İslami direniş hareketi Hizbullah Lübnan’a sızan ve bombalı terör saldırılarıyla katliam yapan tekfirci DAEŞ ve Nusra Cephesi teröristlerini Lübnan Ordusuyla birlikte etkisiz hale getirip, imha ettiği gibi, Suriye ordusuyla omuz omuza selefi vahhabi tekfirci terör örgütleri DAEŞ, Nusra Cephesi, İslam ordusu ve Ahraruşşam gibi vahşi terör örgütlerine karşı imha operasyonlarını sürdürmektedir. Amerika ve ırkçı İsrail rejimi ve Suudi krallık rejimi tarafından askeri, istihbarat, diplomatik, lojistik desteğe sahip olan tekfirci terör örgütlerinin Suriye’de imha sürecine girmesi konusunda Lübnan Hizbullah etkin rol ifa etmektedir. Tekfrici teröristlerin ağır yenilgileri sonucu, Suriye Siyonist rejim ve bölgesel işbirlikçilerinin işgal tehlikesini atlatmış, anti Siyonist cephenin çökertilmesi fitnesi de suya düşmüştür.

Yüce İslam’ın doğuş merkezi olan Arabistan’ı sultası altında tutan dikta suudi hanedan rejimi, Amerika ile ırkçı İsrail ile birlikte Siyonizm’e karşı mücadele eden direniş cephesine karşı şer bir üçgen oluşturmuştur. Amerika’nın yaptırım kararı öncesi Suudi krallık rejimi Lübnan Hizbullah’ını terör örgüt olmakla suçladı. Suudi krallık rejiminin petro dolarıyla satın alınan yahut baskısına dayanamayan bazı Arap rejimleri ve bölgesel ittifaklarda Lübnan Hizbullah’ı terörist ilan edip, Siyonist İsrail rejimine de biatlerini tazelediler. Suudi Arabistan hanedan rejimi özellikle son yıllarda bütün imkânlarını İslam düşmanlarına tahsis etmektedir. Nitekim Afganistan ve Pakistan’dan tutun Irak ve Suriye ile kuzey Afrika’daki İslam ülkelerine tekfirci terörizm ihracatı yapıp, İslam ülkeleri ve Müslüman milletler arasında tefrika ve çekişme çıkarma fitnesini alevlendirmiştir. Suudi hanedan rejiminin Amerika ve katil İsrail rejimine kulluk yapması, İslam ümmeti başta olmak üzere dünya toplumun nefretini kazanmıştır. Kendini hadımul haremeyen olarak ilan edip, meşruiyet kazanmaya çalışan Arabistan’daki Suudi rejimi, İslam ve Arap milletlerinin en azılı vahşi düşmanı Siyonist rejime hizmet etmekte ve İslam ümmetinin topraklarını kan gölüne çevirmektedir. Dünya Kudüs Günü arifesinde Müslüman Milletler Filistin halkının Siyonist işgalcilere karşı kurtuluş savaşını destekleyip, Kudüs’ün ırkçı İsrail rejiminin işgalinden kurtarma sloganını haykırırken Suudi hanedan rejimi anti Siyonist direniş cephesine savaş açmış bulunuyor. Suudi dikta rejiminin İslam düşmanlarıyla ittifak kurup, Siyonist rejimi korumak amacıyla direniş cephesini çökertme hayali gerçekleşmeyecektir. Hizbullah’ın parlak yıldızı, İslam ümmetinin anlında parlayıp nur saçacaktır. Nitekim Lübnan Hizbullah’ı genel sekreteri Seyid Hasan Nasrullah’ın vurguladığı gibi bütün fitne ve komplolarla yaptırımlar, İslam direniş ve özgürlük hareketini asla çökertemeyecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı