DÜNYAHABERLERİran

Suudi Rejimi Tarafından Şia Karşıtı 5 Yeni TV Kanalı Kuruldu

Velayet televizyonu başkanı, Suudi rejiminin, İslam ve Şii karşıtı faaliyetlerini yoğunlaştırarak 5 yeni televizyon kanalı oluşturduğunu bildirdi.

Velayet televizyonu başkanı Ayetullah Seyyid Muhammed Hüseyni Kazvini, Suudi rejimi yetkililerinin İran’a karşı düşmanlıklarına temasla, Suudi rejiminin İslam ve Şii karşıtı beş yeni televizyon kanalı oluşturarak, şimdiye kadar eşi benzeri görülmemiş bir şekilde İslam ve Şii mezhebine hakaretlerini artırdığını söyledi.

İran’da yaşayan Sünni müslümanların kışkırtılması ve İslam Cumhuriyeti nizamının devrilmesinin bu kanalların güttüğü başlıca amaçlardan olduğunu belirten Ayetullah Seyyid Muhammed Hüseyni Kazvini, bu kanalların metot değişikliklerine giderek Şia tarafından nakledilmiş çok zayıf rivayetleri kaynak göstererek ihtilafi bir takım konuları ön plana çıkardıklarını, ancak kendilerinin yönettiği Velayet televizyon kanalının tüm bu şüphelere cevap verdiğini söyledi.

Ayetullah Seyyid Muhammed Hüseyni Kazvini ayrıca kendi kanallarında Ehli Sünnet’in seçkin ve tanınmış alimlerinin programlarının bulunduğunu ve bunların Selefi ve Vahhabilerin fitne planlarını açığa çıkarmaya çalıştıklarını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı