DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSuriye

Suudiler’den ABD’ye milyarlık Dolarlık Suriye teklifi.

Lübnan meclisi milletvekili, Suudi Arabistan’ın Amerika’ya Suriye’ye saldırması durumunda onlarca milyar dolar para teklifinde bulunduğunu bildirdi.
İRNA’nın verdiği habere göre Lübnan meclisi milletvekillerinden “İsam Kansu” dün Çarşamba günü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Arabistan’ın ABD bankalarındaki mal varlığının yarısının geliri olan 350 milyor dolar ödemek karşılığından Amerika hükümetinden Suriye’ye askeri saldırıda bulunmasını istediğini bildirdi.
Lübnan meclisi milletvekillerinden “İsam Kansu”, Arabistan’ın, Suriye’ye askeri saldırı düzenlenmesini isteyen ülkelerin başında yer aldığını söyledi.
Arabistan istihbarat teşkilatı başkanı ve aynı zamanda ABD vatandaşlığına sahip olan Bender bin Sultan’ın bu teklifi ABD hükümeti yetkililerine götürdüğünü ve bu yönde büyük çaba içinde olduğunu belirten İsam Kansu, Suriye’nin çaba ve teklifi sonucu Suriye meselesinin siyasi mecraya yönelmesi ve askeri saldırı olasılığının ortadan kaldırılmasına rağmen yine de Suriye devleti ve halkının bu ülkeye yönelik her türlü saldırı ve savaşa karşı koyabilecek hazırlık ve güçte olduğunu bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı