DÜNYAYemen

Suudilerin Yemen’e tecavüzleri, ahlak fukaralığı ve zalimliğin zirve yaptığını gösteriyor

Yemen Ensarullah Hareketi Genel Sekreteri, Suudi rejiminin Yemen’e tecavüzlerinin, saldırganların ahlaki fukaralığı ve zulümlerinin doruğa çıktığını gösterdiğini bildirdi.

Yemen el-Mesire televizyonunun bildirdiğine göre dün başkent Sana’da şehitleri anmak için düzenlenen bir törende konuşan Yemen Ensarullah Hareketi Genel Sekreteri Abdul Melik el-Husi, Suudi rejimini Yemen halkını katliamdan geçirmek istediğini ve Yemen’e saldırıyla işlediği cinayetler sayesinde halkın yaşamını yok etmeye çalıştığını söyledi.

Suudi rejimi, terör örgütleri ve özellikle de IŞİD terör örgütünün Amerika ve siyonist İsrail rejiminni elinde bir oyuncak ve alet olduğunu belirten Yemen Ensarullah Hareketi Genel Sekreteri, Amerika’nın bölge olaylarına yön verdiğini bildirdi.

Bilindiği üzere Suudi rejimi kendi uyruğundaki yönetimleri bir araya toplayarak sözde Yemen’e karşı bir koalisyon oluşturmuş ve 26 mart 2015 tarihinde bu ülkeye karşı geniş hava saldırıları başlatmıştır. Bu saldırılarda şimdiye kadar Yemen halkından bir çoğu yaşamını yitirmiş, on binlercesi yaralanmış ve ülkenin alt yapısı tamamen çökmüş durumdadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı