DÜNYAHABERLERİranORTADOĞU

Tahran cuma hatibi:’İran’da isyancı göstericilerin perde ardında, ABD, siyonist İsrail ve Suudi rejimi vardı’

Bugün Tahran’da cuma namazını kıldıran Hüccetülislam Kazım Sıddıki, İran’da son isyancıların gösterilerinin gerçekte Büyük Şeytan Amerika, siyonist İsrail ve Suudi rejiminin mali ve diğer destekleriyle yapıldığını söyledi.

Tahran Cuma namazı hutbelerinde konuşan Hüccet’ül İslam Kazım Sıddıki, İran’da son günlerde meydana gelen fitneye dayalı gösterileri yeniden değerlendirdi.

Tahran Cuma Namazı hutbelerinde konuşan Hüccet’ül İslam Kazım Sıddıki, “Bulunduğumuz günlerde gündeme taşınan konu yabancı bir komplo ve fitne olan son zamanlardaki kargaşalardır. Bunların hepsi, dış etkenlere dayanarak, büyük şeytan ABD ile Siyonistler tarafından organize edilip Suudilerin mali yardımıyla ülkemizde uygulandı” dedi.

Sıddıki, ”ABD, direniş ekseninden yediği tokatlar sonucu sersemlemesi neticesinde başka bir komplo planlamaya yönlenirse, şehadet düşkünü olan İran milletinden yeniden büyük bir darbe alacak. Maalesef ülke içindeki bazı taraflar, İslam İnkılabı’na ait idollerin bir kenara atılmasına çalışıyorlar, ancak bu konuda her zaman uyanık olmalıyız, zira Allah’ın dinine dayanamayıp İnkılap’tan 40 sene boyunca yumruk yiyen yeminli düşman kat’iyen uslanmayacaktır’ dedi.

”Düşmanın ülkemizde kargaşa yarattığının nedenlerini gözden geçirmemizde fayda var. Örneğin inanç ile şehadet gibi kültürel konuları göz ardı etmemiz düşmanın bize yönelttiği ekonomik ve yumuşak kültürel savaşta kısmen güçsüz konumda olmamıza yol açmıştır.” diyen Hüccet’ül İslam Kazım Sıddıki, ayrıca ”Meclis’e sunulan bütçe teklifinde ise geçim sorunuyla karşı karşıya olan toplumun fakir ve alt sınıflarını himaye altında tutmalıyız, yani bunların gelişmesini amaçlamamız lazım, dertsiz zengin kesimi değil. Düşmanın planlarıyla gerçekleşen bu huzursuzluklarda ülke içinde bulunan bazı unsurların aracılığıyla Cuma Namazı kurumları, bankalar ve bazı diğer mekanlara saldırı gerçekleşti; tabii ki halkımızın bunlarda hiçbir müdahalesi bulunmamaktadır, zira tüm bu olaylar, İnkılap karşıtı bir girişim olarak büyük şeytan olan ABD tarafından hayata geçirilmiştir” şeklinde konuştu./

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı