DÜNYAİSLAM BÜYÜKLERİSon DakikaSuriye

Muhalifler Suriye’de Tarihi camileri yok Ediyorlar!

Muhalif Terörist  güçlerinin yoğun bombardımanı dolayısıyla tarihi camiler, çarşılar ve evler birer birer yıkılıyor.Suriye’nin ticaret merkezi Halep kenti, Terörist güçlerinin saldırılarından etkilenerek, daha çok tarumar olan şehirler arasında yer alıyor

Daha Önceleri Afganistan,Irak ve bazı Afrika ülkelerinde Tarihi dokuyu ve islami mekanları yok eden Vahhabi teröristler bu defa da Suriye’nin İslami ve Tarihi mekanlarını yerle bir ediyorlar.

Türbeleri,peygamber ve sahabe kabirleri ile Makamlarını yok eden tekfirci çeteler,Peygamber efendimizin torunun makamını yıkacak kadar azıtmış durumdalar.

Halep,Şam ve diğer şehirlerde özellikle Tarihi dokuya ve İslami  mekanlara saldıran teröristler ayakta kalan son camileri ve dini mekanları da yıkma peşindeler.

Cami,türbe ve Tarih düşmanlığı ile bilinen ve bunu bir gurur vesilesi olarak gören vahabi terörizminin uygulamaları ülkemizdeki yandaşları tarafından tam tersi şekilde ”Esad rejimi camileri yıkıyor ” diye veriliyor.

Muhalif teröristlerin,internet sitelerinde büyük bir heyecanla anlatılan ve gösterilen Cami ve türbe yıkma görüntülerinin ardında yıkılmış ve yanmış camilerin resimlerini vermek de türk medyasına düşüyor.Ne de olsa yanmış bir caminin fotoğrafından,kimin yaktığı anlaşılmayacağı gibi,caminin  yakılma görüntülerini ise zaten kısıtlı bir çevre izlemekte,genel halk kitlesi durumdan bihaber olarak aldatılmaktadır.

Suriye’de meydan gelen ve islami mekanlara yapılan saldırıların tamamı Muhalif teröristlerce yapılmıştır,Bu mekanlar arasında tarihi Emeviye camii ve külliyesi,tarihi Halep Kütüphanesi,Hz.İbrahim makamı,Hz.Hucr bin Adyy (r.a) kabri ve başka bir çok mekan Teröristlerce yıkılmıştır.Kaldı ki bütün bu makam ve mekanlar Bizzat Beşşar Esad  yönetimi tarafından çok yüklü miktarda masraflar edilmek sureti ile Suriye halkına kazandırılmış mekanlardır.Esad’ın bu mekanları hem hem imar etmesi ve hem de Yok etmesi hangi akılla açıklanabilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı